Posledných pár hodín bolo v znamení oficiálneho predstavenia modelov Tesla Semi a Tesla Roadster. Mimo toho však bol ukázaný aj prvý pohľad na pickup, ktorý je založený práve na technológii Semi.

Elon Musk sa už v minulosti o myšlienke vytvoriť elektrický pickup vyjadril, no nikdy nebolo jasné, či sa tak niekedy stane. Pickupy sú žiadané hlavne v USA, no doposiaľ neexistuje žiadna elektrická náhrada, ktorá by bola ekologicky prívetivá pre naše prostredie.

Nevyspytateľný Elon Musk

Nasledujúci tweet Elona Muska ukazuje, že vozidlo sa môže stať realitou, ale zároveň aj nemusí. Už viackrát sme totiž boli svedkami jeho vtipov. Na druhej strane to môžeme brať ako výzvu. Taká spoločnosť ako The Boring Company vznikla napríklad len vďaka tomu, že Musk trčal v kolóne a povedal si, že podzemný tunel pod mestom by dopravnú situáciu zlepšil. Dnes už je pritom vykopaných niekoľko metrov.

Prvotné skice vyzerajú smiešne a znejú ako vtip. Skôr to vyzerá, akoby inžinieri chceli ukázať, čo všetko dokážu s dostupnou technológiou.

‚‚Je to pickup, ktorý môže viezť ďalší pickup,“ hovorí Musk. ‚‚Budete mať  možnosť riadiť ho s klasický vodičským preukazom,’’ dodal.

Ak by to bola pravda a ostanú zachotané aj výkonnostné špecifikácie, išlo by o obrovský počin v tomto segmente. Ako bolo spomenuté, dopyt po takýchto autách je veľký, a to hlavne v USA, ktorá je mekkou pickupov.

Aj kvôli tomu zrejme došlo k prvým ukážkam, ktoré boli mierené na vzhľad auta napriek tomu, že Elon Musk povedal, že skôr ako na konci tohto desaťročia nebude predstavené. Ak by sa nakoniec dostalo do predaja, bol by s veľkou pravdepodobnosťou použitý systém objednávania známy z Modelu 3. Čo hovoríš na elektrický pickup Tesly? Dokázal by zaujať farmárov a zarytých nadšencov veľkých V8-čiek?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom