Pri príležitosti prestavenia elektrického nákladiaku Tesly si Elon Musk pripravil jedno ohromné prekvapenie, ktorým je Tesla Roadster druhej generácie. Táto športová novinka s elektrickým pohonom má vlastnosťami tromfnúť svojích rivalov.

Toto predstavenie Tesly sa nieslo najmä v duchu odhalenia majestátneho elektrického nákladiaka Tesla Semi. Elon Musk však prekvapil všetkých divákov, keď predstavil aj 2. generáciu elektromobilu Tesla Roadster. Podľa odhalených špecifikácií má táto novinka zahanbiť aj takých protivníkov, ako Ferrari či Porsche, ktoré ostanú pri akcelerácii len odrazom v spätnom zrkadle.

Druhý Roadster narobí konkurencii poriadne vrásky na čele

Titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu si Tesla Roadster 2. generácie nezíska len tak pre nič za nič. Musk prezradil, že tento elektrický športiak bude schopný z 0 na 100 km/h zrýchliť už za neuveriteľných 1,9 sekundy. Pri ďalšom zrýchľovaní sa nový Roadster vyšplhá na rýchlosť 160 km/h už za 4,2 sekúnd. „Štvrť míle pokorí za 8,9 sekúnd“ – veľkolepo hlási Elon Musk.

CEO spoločnosti taktiež dodal, že nebude obmedzovať maximálnu rýchlosť, ktorá sa má pohybovať nad úrovňou vyše 400 km/h. Pre porovnanie, švédsky Koenigsegg Agera RS drží rekord s rýchlosťou viac ako 447 km/h a Bugatti Chiron sa pýši maximálkou 420 km/h, no s elektronickým obmedzovačom. Tesla Roadster 2. generácie sa tak zaradí do tej najvyššej ligy. Ohromným prekvapením je tiež kapacita batérií, ktoré v sebe majú obsahovať až 200 kWh energie, čím zabezpečia dojazd viac ako 1000 km.

Nenechaj si ujsť
Tesla značne navyšuje výkon v starších Modeloch S a X. Po novom zrýchlia pekelne rýchlo

Vďaka tomu by nový majiteľ mohol prejsť na jedno nabitie trasu z Los Angeles do San Francisca a späť. Za svoj výkon a ohromnú akceleráciu vďačí Tesla Roadster 2. generácie trojici elektromotorov, ktoré poháňajú všetky nápravy súčasne. Dva z nich sú umiestnené v zadnej časti a jeden si našiel miesto vpredu.

Agresívny dizajn odráža jeho vlastnosti

Nejde však len o špičkové špecifikácie v oblasti výkonu, ale aj o excelentný dizajn, na ktorom si Tesla dala opäť nesmierne záležať. Ostré línie už na prvý pohľad prezrádzajú, že ide o dravý športiak, ktorý chce zapadnúť medzi tých najlepších hráčov vo svojom segmente.

Pre dokonalý zážitok z jazdy a vietor vo vlasoch bude možné z nového Roadsteru odstrániť sklenenú strechu, ktorá má úložné miesto v zadnej časti. Elon Musk nezabudol pri odhalení tejto novinky pripomenúť históriu a vznik prvej generácie, ktorá vznikla vďaka láske k autám.

Zmyslom tohto elektromobilu je rozdrviť benzínovú konkurenciu.“ – Elon Musk, CEO Tesly.

Tesla Roadster v tejto generácii však nebude patriť medzi tie najlacnejšie kúsky. Dychberúce vlastnosti si predsa len vypýtali svoju daň. Budúci majiteľ zaplatí 200 000 dolárov, pričom v predobjednávke musí zložiť zálohu vo výške 50 000 dolárov. Pre fajnšmekrov si Tesla pripravila aj špeciálnu „Founder“ edíciu, ktorá bude oproti sériovému modelu drahšia o ďalších 50 000 dolárov. Pokiaľ sa naplnia predstavy a tvrdenia Elona Muska, Tesla s 2. generáciou svojho Roadstera môže spraviť veľkú dieru vo svete sériovo produkovaných športových automobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom