Po prvej, takmer ukončenej sezóne prevádzkovania služby zdieľaných elektrických kolobežiek vyhodnotila spoločnosť Bolt správanie svojich užívateľov v slovenských mestách. Rekordérom je používateľ, ktorý za mesiac prešiel na zelenej e-kolobežke takmer 700 km, informovala spoločnosť v tlačovej správe.

Spoločnosti Bolt sa v priebehu prvej sezóny podarilo zozbierať pomerne zaujímavé dáta o tom, koľko a ako používatelia využívajú ekologickú formu mestskej dopravy v podobe elektrických kolobežiek.

Bolt si ľudia v mestách obľúbili

V priemere prešiel používateľ na e-kolobežke 2 km a najčastejšie túto formu dopravy využívali za pekného slnečného počasia. Po spustení služby ľudia využívali e-kolobežky Bolt najmä počas víkendov, no v súčasnosti ich v rovnakej miere využívajú aj počas pracovných dní.

Najfrekventovanejšími časmi, kedy používatelia nasadnú na tento dopravný prostriedok, sú 13:00 až 19:00 a potom ráno medzi 6:00 a 8:00. Z toho vyplýva, že používatelia zväčša využívajú kolobežky na dochádzanie do práce či školy a späť.

Rekordérom s najvyšším počtom najazdených kilometrov za mesiac je používateľ z Bratislavy, ktorému sa podarilo prejsť neuveriteľných 693 km. Druhý v poradí bol používateľ z Prešova, ktorý prešiel taktiež celkom slušných 475 km.

“Veľmi nás teší, že obyvatelia piatich miest na Slovensku prijali tento druh mikromobility a využívajú ho stále radšej a radšej. Vďaka za to patrí aj magistrátom miest, s ktorými vždy vecne komunikujeme a snažíme sa prevádzku elektrických kolobežiek zefektívňovať a posúvať k lepšiemu,” hovorí Eduard Suchánek, country manažér spoločnosti Bolt pre Slovensko.

Dlhodobým cieľom je vo všetkých mestách, kde spoločnosť Bolt pôsobí, dať užívateľom možnosť kombinovať rôzne druhy prepravy. Zdieľané elektrické kolobežky sú jednou z najekologickejších možností, ktoré môžu obyvatelia miest využiť. Bolt sa v rámci jeho ekologickej iniciatívy Green plan navyše zaviazal k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality v prevádzke zdieľaných kolobežiek do konca roku 2020.

V prvom rade sa spoločnosť zameria na odstránenie CO2 z atmosféry, ktoré bolo pri ich výrobe a prevádzke vypustené. Následne bude podporovať projekty a partnerstvá po celom svete, ktoré sa snažia dosiahnuť odstránenie CO2 z atmosféry.

Kolobežky Bolt sú okrem piatich slovenských miest, ktorými sú Bratislava, Košice, Žilina, Trenčín a Prešov, k dispozícii aj v susednom Česku, Poľsku, Portugalsku, Španielsku, Švédsku, Nórsku, Rumunsku, Estónsku, Lotyšsku a Litve.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP