Po Bratislave sa aj v Košiciach objavia nové zdieľané e-kolobežky od Boltu. Kolobežky sú pri údržbe a dobíjaní dezinfikované, no Bolt napriek tomu jazdcom na kolobežkách stále doporučuje, aby pri jazde dbali na zvýšenú hygienu a používali ochranné rukavice.

Používatelia, ktorí už majú stiahnutú aplikáciu taxislužby Bolt uvidia aktualizácii ikonku kolobežky. Kliknutím na ňu sa dostanú do rozhrania na zapožičanie kolobežiek. Kolobežka sa následne odomkne naskenovaním QR kódu, ktorý sa na nej nachádza.

Takéto sú ceny
  • Odomknutie kolobežky stojí 50 centov
  • Za každú minútu strávenú na kolobežke zaplatíš 15 centov
  • 10 minútová jazda bude stáť 2 €
  • Pri použití kolobežky počas celého dňa nebude cena nikdy vyššia ako 15 €

Kolobežky budú rozmiestnené v centre mesta Košice, v blízkosti vlakovej a autobusovej stanice, mestskom parku  a na ďalších frekventovaných miestach ako napríklad na Námestí osloboditeľov, či na námestí Maratónu mieru.

Po ukončení jazdy môže užívateľ nechať v kolobežku v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii. Pokiaľ užívateľ nechá koloběžku mimo vyznačenej oblasti, bude mu udelená pokuta vo výške 30 eur. Nabité a dezinfikované kolobežky sú každé ráno rozvážané na určené miesta.

Bolt pri spustení služby rozmiestni v Košiciach viac než 100 kolobežiek a bude pripravený zvýšiť ich počet podľa požiadaviek užívateľov. E-kolobežky majú zabudované zariadenie GPS, ktoré do aplikácie poskytuje  údaje o mieste, kde je kolobežka umiestnená a pripravená k vypožičaniu.

V Košiciach môžu používatelia využiť nový model elektrických kolobežiek, ktoré na mieru navrhol a skonštruoval interný tím spoločnosti v Estónsku. Na jeden nabíjací cyklus prejdú vzdialenosť až 40 kilometrov.

Bolt v súčasnosti prevádzkuje zdieľané kolobežky v Litve, Poľsku ale aj Bratislave (recenziu si prečítaš TU). Túto sezónu je pripravený spustiť ich aj v niekoľkých ďalších európskych mestách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP