Už dlho je známe, že si Huawei pripravuje vlastnú náhradu za Android. Jeho alternatívu sme doteraz poznali pod viacerými názvami a hoci ešte nie je ani zďaleka dostatočne pripravená, už teraz sa objavili prvé informácie o novinkách, ktoré prinesie, informuje Huawei Central. Podľa skúseností prvých testerov dostane HongMeng OS nové animácie, vlastné zvonenie, úpravu prostredia a mnoho ďalších fičúr. 

Huawei si má podľa doterajších informácií už dlhé roky pripravovať alternatívu za Android pre prípad, ak by vláda USA obmedzila jeho fungovanie. Práve to sa stalo aj pred niekoľkými mesiacmi, keď administratíva Donalda Trumpa zakázala spoločnosti využívať americké technológie. Situácia sa len prednedávnom upokojila a Huawei získal čiastočný prístup k dôležitým technológiám.

Rýchlejší ako Android a MacOS

Napriek tomu spoločnosť stále vyvíja vlastný operačný systém, ktorý nebude podľa slov jej zakladateľa obmedzený len na smartfóny, ale svoje využitie nájde aj v notebookoch, routeroch a ďalších zariadeniach. Pre systém HongMeng OS, známy aj ako Ark OS, predstavil Huawei už aj kompilátor, ktorý prinesie lepšiu odozvu systému, multitasking a kompatibilitu. Ren Zhengfei, CEO Huawei, nedávno dokonca v rozhovore pre Le Point  prezradil, že Ark OS bude rýchlejší ako Android, ale aj MacOS.

Vylepšenia, ktoré majú priniesť skvelý používateľský zážitok

Odozva systému má byť iba 5 milisekúnd. Všetky doterajšie informácie nám pomaly prinášajú pohľad na to, čo si Huawei vo vlastnej dielni chystá pre svojich zákazníkov. Skutočné novinky jeho systému však doteraz neboli príliš popísané, pokým ich na svetlo sveta nevyniesli prví testeri, ktorí ho údajne testujú na novom smartfóne Huawei Mate 30 Pro, informuje Gizmochina.

Nenechaj si ujsť
Aj napriek vyhláseniam Trumpa, USA stále pristupuje k Huawei rovnako zle a negatívne

Medzi funkcie a vylepšenia tohto operačného systému pritom údajne patrí nové zvonenie, prepracované používateľské prostredie s možnosťou kustomizácie, nové animácie, a to aj pri štarte systému, upravená aplikácia fotoaparátu, či nová notifikačná lišta. Celkový používateľský zážitok zo systému HongMeng OS pritom testeri popisujú ako veľmi príjemný, hoci v ňom je ešte mnoho funkcií, ktoré nie sú dostupné, respektíve sa na nich pracuje.

Zatiaľ nie je presne známe, kedy uvidíme nový operačný systém priamo v akcii, ale ani to, kedy ho plánuje Huawei oficiálne predstaviť verejnosti. Chvíľu však ešte zrejme potrvá, kým zapracuje na chýbajúcich funkciách a vyladí systém tak, aby bol pripravený na každodenné používanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP