Čínsky Huawei sa po dlhých rokoch podozrení ocitol v kritickej situácii, v ktorej potrebuje nájsť vlastné riešenia, aby mohol naďalej existovať v smartfónovom priemysle. Doteraz sa objavili správy aj o vlastnom operačnom systéme spoločnosti, no tá teraz vyrukovala aj s novým kompilátorom pre Android, ktorý prinesie viacero zásadných zmien, informuje XDA-Developers. V porovnaní s ART bude Ark kompilátor od Huawei schopný priniesť vylepšenia v odozve systému, multitaskingu, výkone, rýchlosti a taktiež v kompatibilite.

Posledné týždne sú v médiách plné správ o vývoji kritickej situácie spoločnosti Huawei, ktorá sa dostala na čiernu listinu USA, prišla o kľúčové technológie, a tak potrebuje nájsť vlastné alternatívy, aby mohla naďalej konkurovať aj tým najväčším výrobcom. Správnym krokom vpred bude podľa najnovších informácií aj nový kompilátor pre Android, ktorý môže vyriešiť zásadné nedostatky a rozdiely v porovnaní s iOS.

Kompilátor z Číny môže vyriešiť hlavné nedostatky Androidu

Huawei totiž pri predstavení nových produktov v Číne odhalil aj nový Ark kompilátor, ktorý ponúkne plynulejšiu kompiláciu Android aplikácií. Toto nové riešenie pritom prináša vylepšenia architektúry, ktorá sa má vo výsledku postarať o výrazne zlepšenie výkonu smartfónov spoločnosti, informuje Gizmochina. Yu Chengdong pri predstavení kompilátora prezradil, že sa plynulosť systému zlepší až o 24 % a o 44 % bude lepšia jeho odozva. Taktiež sa zlepší fungovanie aplikácií tretích strán, ktoré majú bežať až o 60 % lepšie.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Americké firmy bojujú za Huawei. Lobujú u prezidenta Trumpa, aby zrušil zákazy

Android momentálne využíva ART (Android RunTime) kompilátor, ktorý nahradil predošlý Dalvik VM prekladač s JIT (Just-in-time) kompilátorom. Huawei však nič nenecháva na náhodu a na vývoj svojho nového Ark kompilátora si mal najať stovky expertov, ktorí majú pracovať na prvom statickom kompilátore s priamym prekladom do strojového kódu. Vďaka tomu sa tak vylúči úloha prekladača. Ark kompilátor taktiež prinesie efektívnejšie využitie programovacích jazykov Java a C, s ktorými majú byť dosiahnuté najlepšie výsledky.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Prínosy tejto novinky od Huawei pritom pocíti aj samotný používateľ, ktorý bude môcť pracovať s rýchlejším a efektívnejším systémom, pričom bude využitie energie batérie a ďalšie procesy optimalizované pre dosiahnutie čo najlepšieho výkonu. Hoci spoločnosť zatiaľ nezverejnila bližšie technické dáta Ark kompilátora, tak práve vďaka nemu sa môžu odstrániť nedostatky ART kompilátora a Android sa môže priblížiť iOS viac ako kedykoľvek predtým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP