V Číne predstavili ďalšie elektrické SUV ArcFox Alpha-T, ktoré však nie je len ďalším obyčajným elektromobilom. Ponúkne zaujímavý dojazd vďaka batérii, ktorá disponuje rekordnou batériou s najvyššou energetickou hustotou, informuje Carscoops.

I keď ArcFox nie je príliš známa značka, nepatrí ani medzi nováčikov. Patrí totiž pod značku BJEV, ktorá patrí do veľkého koncernu BAIC. BJEV bude pod značkou ArcFox predávať svoje elektrické modely, pričom sériu konceptov predstavili už v minulosti a zdá sa, že tentokrát ide o prvý produkčný model v sériovej podobe.

O novinke Alpha-T zatiaľ nie je známych veľa podrobností, už teraz však vieme, že bude disponovať dĺžkou 4788 mm, šírkou 1940 mm, výškou 1683 mm a rázvorom kolies 2915 mm.

ArcFox Alpha-T sa má vyrábať v dvoch verziách. Štandardná verzia dostane podľa zastaralého cyklu NEDC používaného v Číne dojazd 480 km a podľa WLTP sa dojazd odhaduje na 360 km. Zaujímavejší je však dojazd „Long range“ verzie. Batéria s kapacitou 93,6 kWh podľa cyklu NEDC zabezpečí dojazd až 653 km, kým odhad podľa WLTP je na úrovni takmer 500 km.

Prečítaj si tiež
Exkluzívne sme vyskúšali Škodu Enyaq: Divný názov skrýva jeden z najlepších elektromobilov súčasnosti

Uvádzaná maximálna rýchlosť oboch verzií vozidla (170 km/h) a výkon 160 kW s krútiacim momentom 360 Nm už síce nie sú až tak oslnivé čísla, určite ale majiteľa nesklamú, informuje Pushevs.

Energetická hustota batérie

Dostávame sa k tomu najzaujímavejšiemu na tomto elektromobile. Je ním energetická hustota batérie, ktorá má pri „Long range“ verzii hodnotu až 194,12 Wh/kg. Štandardná verzia je na tom rovnako dobre a môže sa pochváliť hodnotou 187,47 Wh/kg. Energetická hustota je množstvo energie na jednotku objemu uloženej v danom systéme.

Pre porovnanie, Tesla Model S má hustotu batérií len na úrovni 126,7 Wh/kg a Model 3 na úrovni 159,5 Wh/kg, informuje Clean Technica.

Začiatok prvých dodávok pre zákazníkov v Číne sa začína už v auguste. Dá sa očakávať, že ArcFox by sa mohol dostať aj do Európy, keďže model Alpha-T by mal vyrábať spoločný podnik BJEV a rakúska spoločnosť Magna Steyr, očakávaná cena v Európe je 36 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom