Herný november je konečne tu a po vydarenom, aj keď kontroverznom Call of Duty či zbabranom Ghost Recon: Breakpoint sa opäť môžeš tešiť na ďalšiu pestrú dávku hier. Tu sú najočakávanejšie z nich.

Just Dance 2020

Dátum vydania: 5. november

Platforma: Wii, Switch, PS4, Xbox One, Google Stadia

Na milovníkov hudby, tanca a party hier čaká v novembri každoročná tanečná stálica Just Dance. Hra, pri ktorej hráči pred telkou napodobňujú bláznivé choreografie známych hitov, už v rámci série dokázala predať 70 miliónov kópií, čo z nej robí druhú najúspešnejšiu značku Ubisoftu (hneď po Assassin’s Creed, ktorá v predajoch pokorila hranicu 140 miliónov).

Tešiť sa, samozrejme, môžeš na množstvo nových songov a tanečných zostáv, ktoré susedom opäť pripomenú, že nový ročník Just Dance je konečne tu. Minuloročná hra čelila kritike za otravné menu, ktoré hráčov neustále tlačilo ku kúpe nových songov, uvidíme teda, akým rafinovaným spôsobom sa Ubisoft rozhodne ťahať z nás peniaze tento raz.

Death Stranding

Dátum vydania: 5. november

Platforma: PS4

Najočakávanejšia hra jesene, a pre mnohých aj celého roka, k nám dorazí hneď v úvode mesiaca a nestojí za ňou nikto iný ako Hideo Kojima (séria Metal Gear). Jeden z najznámejších herných vývojárov súčasnosti v roku 2015 ukončil spoluprácu s Konami a po štvorročnej odmlke je pripravený naservírovať nám ďalší z jeho originálnych kúskov. Tentokrát pôjde o exkluzivitu na PlayStation 4 (potvrdená už aj PC verzia hry) s názvom Death Stranding, ktorou chce Kojima posunúť herné hranice a zbúrať zaužívané herné mechaniky.

Prečítaj si aj
Najočakávanejšia hra budúceho roka sa odkladá. Tvorcovia potrebujú viac času

Ani z množstva videí, ktoré počas vývoja hry odprezentovali, zatiaľ nie je jasné, akou hrou vlastne Death Stranding bude. Herná obec je rozdelená na dva tábory. Jedna časť titul už pred vydaním vychvaľuje do nebies, druhá ku hre pristupuje s obozretnosťou a z toho, čo zatiaľ videla, unesená rozhodne nie je. Isté je, že sa bude na čo pozerať, keďže v hre sa objavia známe seriálové a filmové tváre ako napríklad Mads Mikkelsen, Norman Reedus (The Walking Dead) či Léa Seydoux.

Need for Speed: Heat

Dátum vydania: 8. november

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Sklamaní by v novom mesiaci nemali zostať ani priaznivci rýchlych žihadiel, ilegálnych závodov a tunovania, keďže novembrové herné menu ponúkne ďalší prírastok do rodiny Need for Speed s podtitulom Heat. V poradí už 24. (áno 24!!!) hra v obľúbenej racingovej sérii nás zavedie do Palm City, ktoré má byť hernou verziou slnečného Miami.

Prostredie bude opäť otvorené a hráči si v ňom budú môcť prepínať čas medzi dňom a nocou. Deň bude samozrejme patriť oficiálnym závodom a vylepšovaniu mašín, zatiaľ čo po západe slnka sa treba poriadne pripútať, keďže na scénu prichádza ilegálne meranie síl a útek pred políciou. Za hrou opäť stoja vývojári z Ghosts Games (Need for Speed, NFS: Rivals, NFS: Payback). Skôr ako revolučné novinky preto v prípade kúpy očakávaj stávku na istotu a zavedené herné mechanizmy.

Age of Empires 2: Definitive Edition

Dátum vydania: 14. november

Platforma: PC

Na poli real-time stratégií patrí rok 2019 remasterom a počas jesene a zimy by sa k nám v HD kabáte mala dostať hneď štvorica veľkolepých klasík.  Commandos 2, Prateorians, Warcraft 3 či Age of Empires 2: Definitive Edition. Bude to práve legendárny Age of Empires 2, ktorý o priazeň fanúšikov RTS zabojuje ako prvý a vývojári sľubujú viac než len kozmetické zmeny.

Prečítaj si aj
Celý herný svet sa raduje. Microsoft ohlásil príchod Age of Empires 4

Ako už napovedá samotný názov, hra ponúkne všetok obsah, ktorý bol k AoE 2 doposiaľ vydaný a titul má byť kompletne prerobený do 4K. Okrem citeľného grafického posunu sa tiež máme dočkať štyroch nových civilizácií (Bulhari, Kumáni, Tatari a Litovci), lepšieho správania armád i zmien hrateľnosti.

Bee Simulator

Dátum vydania: 14. november

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Ak si niekedy v hlbokých filozofických úvahách dumal, aký život asi vedú včely, odpoveď ti v polovici novembra ponúknu poľskí vývojári z VARSAV Game Studios. Po simulátore chleba či kozy sa k hráčom dostane ďalší netradičný titul, ktorý bude zasadený do sveta inšpirovaného newyorským Central Parkom. Samozrejmosťou bude opeľovanie kvetov, výroba medu a plnenie questov priamo z úľa, príde však aj na včelie závody či súboje s úhlavnými nepriateľmi – osami.

Hra ponúkne príbehovú kampaň, v ktorej budeš musieť zachrániť úľ pred zničením ľuďmi, k dispozícii budú aj verzus súboje či kooperácia na jednej obrazovke. Samotní tvorcovia hru označujú za vzdelávací kúsok pre celú rodinu, a aj keď celý nápad na prvý pohľad vyzerá trocha absurdne, trailer vôbec nevyzerá až tak zle.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Dátum vydania: 15. november

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Akákoľvek zmienka o Star Wars okamžite budí obrovskú pozornosť a pripravovaná hra pod aktovkou EA na tom nie je inak. Nová akčná adventúra, z pohľadu tretej osoby, nadväzuje na filmové udalosti Star Wars III – Pomsta Sithov a zobrazí nám príbeh mladého učňa rádu Jediov, Cala Kestisa, ktorému sa podarí uniknúť úvodnému masakru v akadémii a vydáva sa na cestu naprieč galaxiou.

Prečítaj si aj
Filmy Star Wars a Lucasfilm dostanú nutnú pomoc. Do produkcie prichádza najdôležitejší človek z Marvelu

Veľká časť hernej komunity ku hre pristupuje s opatrnosťou a skepsou, hlavným dôvodom majú byť nepresvedčivé herné videá, ako aj samotný fakt, že za hrou stojí EA, ktorá má u množstva hráčov viac než pošramotenú povesť. Fallen Order si však napriek kontroverzii verných zástupcov bezpochyby nájde, ty sa ku nim budeš môcť pridať 15. novembra, na kedy je vydanie hry naplánované.

Sniper: Ghost Warrior Contracts

Dátum vydania: 22. november

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Poľské herné štúdio City Interactive sa v poslednom dieli Sniper: Ghost Warrior 3 v roku 2017 rozhodlo predstaviť otvorený svet, išlo však o prešľap a hra (hlavne po technickej stránke) neohúrila recenzentov ani samotných hráčov. Vývojári neskôr chlapsky priznali, že si vzhľadom na veľkosť štúdia odhryzli až priveľké sústo, prisľúbili však, že ďalší titul kvalitou obstojí a renomé bude napravené.

Dva roky ubehli ako voda a o pozornosť sa hlási Sniper: Ghost Warrior Contracts. Hra sa má vrátiť ku koreňom a využívať známe herné mechaniky okorenené o novinky, napríklad v podobe pokročilého režimu puškohľadu, skenovania dronmi, či nehostinného prostredia Sibíri, do ktorej bude nový Sniper zasadený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP