Najnovší Need for Speed už klope na dvere a vývojári sa rozhodli podeliť o nové gameplay video a hernú mapu, na ktorej budeš vybrúsené športiaky preháňať. Čakajú na teba slnečné pláže, kľukaté hory, opustené závodiská, ale aj preplnené a životom nabité mestské časti. Toto je Miami, bejby.

Need for Speed Heat sa ku nám dostane už budúci mesiac a musíme povedať, že s každou správou a videom hra vyzerá lepšie a lepšie. Minulý týždeň síce vývojári z Ghosts Games trocha prekvapivo potvrdili, že najnovší závodný titul pri štarte nebude podporovať ovládanie pomocou volantov, ostatné vyhlásenia ale dodávajú optimizmus a nádej, že nový Need for Speed bude tým pravým orechovým.

Novinka v podobe striedania dňa a noci, ilegálne závody, preteky s políciou, viac než stovka nadupaných kár s jedinečným systémom ich vylepšovania. Je toho dosť a ak môžeme vývojárom veriť, Need for Speed Heat má našliapnuté stať sa jedným z najlepších titulov v sérii. Nechváľme však deň pred večerom a pozrime sa novinky, ktoré nám borci z Ghosts Games najnovšie ponúkli.

Najväčšiu pozornosť púta herná mapa, ktorá je obrovská a ponúka rozmanitý herný zážitok. Ako informuje Hyperxgaming, hra sa bude odohrávať v Palm City, ktoré je hernou kópiou Miami. More, slnko a pláže teda budú na každom kroku a typické budú pre južnú a východnú časť mapy. Severozápadná časť sveta nám, naopak, ponúkne viaceré odľahlé lokality, kopce, útesy či opustené závodisko Palm City.

Najnovší Need for Speed však nebude len voľbou medzi horami a plážami a podľa tvorcov nás čaká množstvo ďalších originálnych lokalít. Nechýbajú medzi nimi napríklad priemyselné areály s množstvom nástrah, životom nabité a preplnené mestské časti, či areál slúžiaci na odpaľovanie rakiet.

Tvorcovia sa podľa vlastných slov chcú čo najviac priblížiť k najúspešnejším dielom Need for Speed – ku dvojici Underground (2003) a Most Wanted (2005). Tomu bola prispôsobená aj herná mapa, na ktorej bude značne obmedzený počet ostrých zákrut alebo prekážok, ktoré ťa pri jazde svetom budú zastavovať. Cieľom je vytvoriť svižnú, plynulú a predovšetkým zábavnú hrateľnosť.

Každá z 18 lokalít v hre ponúkne aj zberateľské itemy. Budú nimi napríklad billboardy, cez ktoré budeš musieť preletieť, alebo ťažko prístupné graffiti. Ak si nájdeš čas ich pozbierať, hra ti odomkne možnosť originálneho street-artového vizuálu na vozidlo či iné kozmetické úpravy. Do sveta sa dostal aj 13 minútový trailer priamo z hry, ak chceš vidieť, ako Need for Speed Heat vyzerá v akcii, určite ho nezmeškaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP