História hernej série Age of Empires sa začala písať ešte v roku 1997 a odvtedy bolo vydaných niekoľko ďalších dielov. Posledný z nich bol predstavený už pred 12 rokmi. Microsoft sa rozhodol oživiť túto legendu a priniesť k predchádzajúcim titulom ďalšie, štvrté pokračovanie, ktoré bude dostupné pre Windows 10. 

Pôvodné časti Age of Empires malo od roku 1997 až do roku 2005 na starosť dnes už zaniknuté vývojárske štúdio Ensemble Studios. Z jeho dielne v roku 1999 vzišlo pokračovanie Age of Empires 2: The Age of Kings. O 6 rokov neskôr sa milovníci dočkali 3. dielu Age of Empires. Odvtedy však akoby sa po tejto legendárnej hre zľahla zem až do roku 2013. Vtedy si totiž hráči mohli zahrať remastered verziu Age of Empires 2 HD.

zdroj fotografie: Screenshot/Windows/YouTube

Pokračovanie legendy

Po dlhých rokoch čakania ale Microsoft oznámil, že plánuje vydať 4. pokračovanie, ktorého vývoj tentokrát bude zastrešovať kanadské štúdio Relic Entertainment s bohatými znalosťami o hrách daného žánru. Z jeho produkcie vzišli známe hry ako Homeworld, Company of Heroes či Warhammer 40,000: Dawn of War. Práve mnoho znalostí o „Real Time Strategy“ hrách robí z Relic Entertainment ideálneho kandidáta pre vývoj Age of Empires 4. Z tejto príležitosti má radosť aj samotné štúdio, čo je vidieť tiež z jeho vyjadrenia:

Nevieme sa dočkať, až naše štúdio prerazí so svojimi silnými stránkami a spojí historický kontext so skvelou strategickou hrateľnosťou. Prinesieme túto legendu späť do popredia a do rúk jej milovanej komunity.


Nenechaj si ujsť
Týchto 10 hier môže závidieť konzolistom každý poriadny PC hráč. Vyskúšal by si si ich?

Softvérová spoločnosť z Redmontu má však s časťami tejto hernej série ešte väčšie plány. Oznámila totiž, že sa hráči môžu tešiť aj na Age of Empires: Definitive Edition. Pôjde o prepracovanú verziu 20 rokov starej hry, ktorú ale bude možné hrať v 4K rozlíšení. Na túto legendu s vysokým rozlíšením sa môžeme tešiť už 19. októbra. Okrem nej prídu vo verzii „Definitive Edition“ aj ďalšie dve časti série, ktoré boli doposiaľ vydané.

Všetky tieto novinky budú dostupné pre operačný systém Windows 10 a nájdeme ich v známom Obchode. Dátum príchodu Age of Empires 4 zatiaľ nebol oficiálne oznámený, a tak nám neostáva nič iné, iba si na toto ďalšie pokračovanie počkať. Táto populárna séria sa dostala za tie roky svojej existencie do povedomia mnohých hráčov. Mal si možnosť zahrať si niektorú časť Age of Empires aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom