Ak si sa tešil na vydanie The Last of Us 2 vo februári, musíme ťa sklamať. Viceprezident Naughty Dog, Neil Druckmann, pre PlayStation Blog potvrdil, že na pokračovanie drsného post-apokalyptického dobrodružstva Joela a Ellie si budeme musieť počkať o niečo dlhšie. 

Nejdeme ťa napínať, hra bola našťastie odložená iba o pár mesiacov a nový oficiálny dátum vydania momentálne predstavuje 29. máj 2020. Pôvodne sa mal obľúbený survival titul ku hráčom dostať 21. februára, s trojmesačným odkladom to teda nie je až také tragické, keďže hra mohla byť pokojne vydaná až ako launch titul pre PlayStation 5, naplánovaný na december budúceho roka.

Dôvod oneskoreného príchodu na trh Druckmann zdôvodňuje klasicky – tvorcovia potrebujú viac času, aby hru vyšperkovali do takej podoby, akú si sami predstavujú.

„Počas posledných týždňov sme si pri uzatváraní jednotlivých sekcií hry uvedomili, že jednoducho nemáme dosť času, aby sme celú hru dostali na úroveň, ktorá by dosahovala kvalitu Naughty Dog. V danej chvíli sme preto mali na výber z dvoch možností: obetovať kvalitu niektorých častí hry alebo získať viac času.

Rozhodli sme sa pre druhú možnosť a nový dátum vydania nám poskytne príležitosť dokončiť všetko podľa našich predstáv a zároveň tím odľahčí od veľkého stresu.“

Prečítaj si aj
Tvorcovia pri The Last of Us 2 mysleli úplne na všetko. Priprav sa na dychberúcu hru generácie

The Last of Us 2 sa teda presúva na koniec mája, na druhej strane správu treba brať aj pozitívne, keďže budeš mať dosť času naplno si vychutnať iné tituly, ktoré sa ku nám hrnú. Nechýba medzi nimi napríklad najnovšie Call of Duty, Need for Speed, PC verzia Red Dead Redemption 2, Death Stranding či nemenej očakávaná sci-fi s Keanom Reevesom, Cyberpunk 2077.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom