Tak sa zdá, že sa schyľuje k veľkému producentskému crossoveru. Šéfproducent Marvelu, Kevin Feige, podá svoju pomocnú ruku prezidentke Lucasfilm, Kathleen Kennedyovej, v rámci nového projektu Star Wars.

O veľmi zaujímavom producentskom crossoveri medzi Marvelom a Lucasfilmom informoval portál The Hollywood Reporter. Šéfproducent Marvelu, Kevin Feige, stojaci za megaúspešnou superhrdinskou ságou, tentoraz pridá svoju ruku k dielu v rámci ďalšej megaúspešnej ságy.

Dvaja giganti spoja svoje sily

Koncom tohto roka nás čaká uzavretie dlhoročnej ságy Skywalkrov vo filme Star Wars IX: Vzostup Skywalkera. Novinka, ktorá sa do kín dostane už 20. decembra, sa bude snažiť získať späť na svoju stranu fanúšikov, ktorých Lucasfilm stratil pri predchádzajúcej kontroverznej snímke Star Wars VIII: Poslední Jedaiovia.

Keďže sa má sága uzavrieť, prezidentka Kathleen Kennedyová pre Lucasfilm hľadá nové možnosti, ako posunúť Star Wars príbehy smerom k novej budúcnosti. Na pomoc tak logicky prišiel Kevin Feige, ktorý je veľmi silným fanúšikom Star Wars univerza a má skúsenosti s budovaním veľkolepých projektov.

Budúcnosť môže byť veľmi zaujímavá

Podľa zdrojov The Hollywood Reporter sa zatiaľ hovorí o jednom filme, pričom Feige už má mať do jednej z hlavných rolí vybraného aj veľmi známeho herca. Či táto spolupráca prerastie aj mimo Star Wars, nevedno, nakoľko Lucasfilm pracuje aj na iných projektoch ako je Indiana Jones či filmová adaptácia knihy Children of Blood and Bone. Ako dodáva Alan Horn: „Sme nadšení z projektov, na ktorých Kathy a Lucasfilm pracujú, a to nejde len o Star Wars“.

Každopádne, aj keby mal Feige pracovať len na jednom filme Star Wars, má schopnosti ovplyvniť už hneď od začiatku jeho budúce smerovanie. Túto budúcnosť by mala tvoriť jedna hlavná filmová sága a niekoľko vedľajších dejových línií v podobe televíznych seriálov, ktoré si na mušku zoberie vychádzajúci streamovací gigant Disney+. Ten by mohol uviesť seriál postavený na snímke Rogue One: A Star Wars Story a tiež seriál Obi-Wana s hercom Ewanom McGregorom v hlavnej úlohe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom