Najnovšiemu dielu Call of Duty sa v recenziách darí, no medzi spŕškou pozitívnej kritiky sa tu a tam objaví v užívateľskej sekcii negatívne hodnotenie. To má poväčšine zárodok v samotnej zápletke hry, značne inšpirovanej súčasnou občianskou vojnou v Sýrii. Ruským kolegom sa povzbudzovanie odporu voči ich národnosti v hre nepáči, píše PCgamer.  

Call of Duty: Modern Warfare vyobrazuje svojským spôsobom udalosť podobnú historickému masakru známeho aj ako Diaľnica smrti. Tento masaker sa udial na začiatku 90. rokov a figurovali v ňom americké a kanadské vojská, útočiace na ustupujúci Irak. Niektoré zdroje informujú o prítomnosti palestínskych civilistoch a odhady obetí sa pohybujú medzi stovkami až tisíckami úmrtí. Pilot amerického námorníctva túto udalosť popísal ako „strieľanie kačíc v jazere“. Následky si odniesli aj viacerí americkí vojnoví činitelia, ktorí ostali obvinení z viacerých vojnových zločinov.

Hra má k dnešnému dátumu na serveri metacritic.com užívateľské hodnotenie na úrovni 3,4, a to hlavne vďaka nahnevaným ruským hráčom. Tým sa nepáči fiktívna udalosť v hre, hutne inšpirovaná vyššie spomínaným masakrom, no v prípade videohry je národom útočiacej armády práve Rusko.

Negatívne hodnotenia hry sú v mnohých prípadoch sprevádzané sklamanými textami, odkazujúcimi na jednoznačnú príklonnosť Activisionu. Viaceré Ruské herné weby označujú nové Modern Warfare ako hlúpu propagandu.

Nenechaj si ujsť
Toto je TOP 10 hier, ktoré čaká v najbližšej dobe veľkolepé oživenie do novej podoby

V denníčku herného štúdia tak ide už o niekoľkú kontroverziu v poradí a v konečnom dôsledku predchádza aj najznámejšiu scénu s Rusmi a letiskom, z legendárneho druhého dielu Modern Warfare.

Na druhej strane tak nejde o jediný prípad takzvaného „review bombingu„, keď hra aj napriek svojim kvalitám získava od užívateľom nízke hodnotenia. Fenoménom si z princípu prechádzajú hry vydané exkluzívne na Epic Games Store, nedokončené hry navždy uväznené v early accesse a mnohé ďalšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú