Americká streamovacia spoločnosť dnes k vybraným seriálom pridala český dabing, informuje facebooková fanstránka. Podpora českého dabingu však bude v blízkej dobe k obsahu pridávaná len sporadicky.

Netflix dnes svoju seriálovú ponuku s českým dabingom obohatil o ďalšie štyri seriály. Nechýba medzi nimi čerstvá fantasy novinka Dopis pre kráľa či druhá séria úspešného cyberpunkového seriálu Altered Carbon. Americká spoločnosť však pri dabingu myslela aj na menších divákov, ktorým s českým znením prinesie seriál Kámoši.

Celkovo Netflix pridal český dabing k štvorici seriálov nižšie:

Zmienené seriálové kvarteto nateraz patrí pravdepodobne k posledným filmom a seriálom, ku ktorým Netflix pridal český dabing. Streamovací gigant bol totiž nútený reagovať na hrozbu koronavírusu a uzatvoril svoje české dabingové štúdiá.

Útechou domácemu divákovi môže byť aspoň skutočnosť, že tvorba českých titulkov by mala zostať nezmenená. Novinky by si predplatitelia služby mali teda užiť aspoň s lokálnymi titulkami.

Netflix

Uzatvorenie dabingových štúdií nie je jediným obmedzením, ktoré Netflix v súvislosti s koronavírusom zaviedol. Pred pár dňami spoločnosť kvôli preťaženej internetovej sieti v Európe pristúpila k obmedzeniu svojej ponuky len na streamovanie v štandardnom rozlíšení. K Full HD či 4K rozlíšeniu sa predplatitelia služby najbližší mesiac nedostanú.

Rovnako ako prakticky všetky filmové štúdiá na svete aj Netflix dočasne prerušil nakrúcanie svojich rozbehnutých projektov. Zastavenie produkcie sa okrem iných dotklo aj očakávaných seriálových hitov ako Zaklínač či Stranger Things, ktorých dátum vydania bude s určitosťou posunutý na neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom