Pandémia vírusu COVID-19 sa v negatívnom svetle dotýka takmer všetkých oblastí. Výnimkou nie je ani filmový priemysel. Na celom svete sú zrušené takmer všetky podujatia s veľkým počtom ľudí, a preto sa čoskoro môžu objaviť problémy nielen s nakrúcaním nových filmov, ale aj s dabingom.

O zasiahnutí filmového priemyslu novým koronavírusom sme ťa informovali v našom nedávnom článku. V Číne kvôli vírusu zavreli prakticky všetkých 70 000 kín, pričom podobná situácia je aj v ďalších krajinách vrátane Slovenska. To sa negatívne odráža na plánoch filmových spoločností, čo ovplyvní predovšetkým ich príjmy.

Z tohto dôvodu boli preto odložené viaceré premiéry očakávaných filmov ako napríklad Mulan, Peter Rabbit 2, Blue Story, A Quiet Place Part 2, The New Mutants či najnovšieho Jamesa Bonda. Okrem toho bola preložená aj premiéra celosvetovo obľúbenej série Rýchlo a zbesilo 9, ktorú uvidíme až o rok.

Koronavírus však neohrozil „len“ premiéry filmov, no komplikuje tiež ich nakrúcanie. Yahoo informovalo napríklad o zrušení nakrúcania filmu The Falcon and the Winter Soldier, ktoré malo začať už minulý týždeň v Prahe. Produkciu zastavil aj Apple pri pokračovaní úspešného seriálu Morning Show s Jennifer Aniston, pričom ešte vo februári bolo prerušené nakrúcanie siedmej časti Mission Impossible, ktoré malo prebiehať v Taliansku.

Zdá sa, že koronavírus bude mať ešte vážnejšie dopady, ako sme si mnohí mysleli. Podľa informácií fanúšikovskej stránky Netflix CZ + SK Fans na sociálnej sieti Facebook je totiž z dôvodu šírenia koronavírusu ohrozený aj samotný dabing. Postupne sa totiž začínajú zatvárať české dabingové štúdiá.

Je český dabing na určitý čas v ohrožení? S ohledem na aktuální situaci okolo koronaviru dochází podle našich informací…

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Dienstag, 17. März 2020

Paralyzácia dabingových štúdií môže ovplyvniť nové filmy, ktoré majú putovať do kín, ale aj tie staršie, ktoré sú pripravené na distribúciu do televízií. Okrem toho sa reštrikcie dotknú všetkých filmov na platforme Netflix. Ako si s touto situáciou poradia distribútori, je nateraz otázne. Vďaka technológiám by nemal byť problém s tvorbou tituliek, a tak je možné, že práve nimi bude nahradený dabing.

Služba mala nepríjemné problémy s kradnutím hesiel. Tie boli odcudzené predplatiteľom po celom svete, vrátane niektorých Slovákov. Služba im aj napriek tomu predplatné naďalej strhávala z účtu. Veľa ľudí tak kvôli zlodejom stratilo prístup do svojho účtu.

V každom prípade si musíme počkať na to, koľko filmov stihli dabingoví herci nadabovať do zásoby. Pokiaľ ich nebude dostatok, s najväčšou pravdepodobnosťou nám nebude ostávať nič iné ako sa s touto skutočnosťou vyrovnať.

Keď sa situácia upokojí, spoločnosti budú robiť všetko preto, aby sa veci vrátili do normálu. Koniec koncov, všetko zlé je na niečo dobré a bez prípadného dabingu tak budeš mať jedinečnú možnosť zdokonaľovať sa v anglickom jazyku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom