Streamovacie služby počas uplynulého mesiaca nepredstavili také veľké hity, aké sa im podarilo odvysielať na začiatku roka, čo sa podpísalo aj na rebríčku sledovanosti v našich končinách. V prípade Netflixu aj HBO Go totiž poväčšine dominovali o niečo staršie filmové a seriálové novinky.

Najsledovanejšie seriály na Slovensku (február 2021)

Na Netflixe sa tak v prvej trojke umiestnila hneď dvojica noviniek predstavených ešte počas januára. Na čele rebríčka naďalej dominuje historická telenovela s nádychom erotiky, Bridgerton, ktorý sa medzičasom stihol stať najsledovanejším seriálom v histórii Netflixu.

Druhá séria bude odvysielaná počas leta a o seriáli budeme v budúcnosti ešte určite počuť. Knižná predloha spisovateľky Julie Quinn totiž pozostáva až z deviatich kníh, tvorcovia teda majú námet na niekoľko sérii dopredu.

Netflix

Diváci boli na Netflixe ďalej zvedaví aj na džentlmenského zlodeja Arséne Lupina v podaní charizmatického Omara Sy, ktorému v popularite na Slovensku patrila tretia priečka. Úvodná séria je rozdelená na dve časti, príchod zostávajúce epizódy by rovnako malo doraziť počas letných mesiacov.

Z vyložených noviniek sa vo februári najviac darilo vzťahovej dráme Firefly Lane. Informovali sme o nej už vo výbere najzaujímavejších prichádzajúcich seriálov, novinka sleduje netradičné priateľstvo medzi dvoma rozdielnymi ženami, ktorých osudy ako deti navždy prepojila tragická udalosť.

Určite nezmeškaj
Absolútny filmový masaker. Marec na streamovacích službách prinesie skvelú zábavu

HBO Go nové seriály do sveta nechrlí s takou intenzitou ako Netflix a v popularite dominovali staré známe klasiky na čele so sitkomami. Na prvé miesto sa opäť vrátila Teória veľkého tresku, sledoval sa aj jej spin-off, Young Sheldon či príjemná oddychovka The Middle, ilustrujúca strasti priemernej americkej rodinky Heckových.

FonTech

Rovnako neutícha ani popularita Game of Thrones, ktoré sa v ponuke služby počas februára navyše objavili aj so slovenským dabingom. HBO Go je vôbec prvou streamovacou službou, ktorá sa snaží svoj obsah lokalizovať do slovenského jazyka a to vrátane lokálneho dabingu, celkovo už takto v knižnici HBO možno nájsť desiatky filmov a seriálov. Téme sme sa venovali v samostatnom článku.

Najsledovanejšie filmy na Slovensku (február 2021)

Kým pri seriáloch Netflix na Slovensku ťažil z januárových noviniek, v oblasti celovečerných snímok bolo cítiť Valentína a dominovali predovšetkým romantika a rodinne ladené snímky. Prvé miesto v sledovanosti vo februári obsadila dobrodružná novinka Finding ‚Ohana, ktorá sleduje príbeh dvojice súrodencov a ich cestu za strateným pokladom na Havaji.

Dva dni pred sviatkom zamilovaných na Netflixe pristála aj tínedžerská romantická komédia To All the Boys: Always and Forever. Išlo už o tretí diel v sérii a stávku na istotu, úsmevná oddychovka však divákom naďalej chutí, čo dokazujú aj popredné priečky v celosvetových rebríčkoch sledovanosti počas uplynulého mesiaca.

Vedel si, že..? 
Netflixu a Disney+ práve pribudla vážna konkurencia. Do ringu vstupuje nová streamovacia služba

Za zmienku ďalej stojí aj western s Tomom Hanksom, News of the World, ktorý síce nepatrí k najlepším filmom oscarového umelca, rozhodne ale diváka neurazí. Sledovalo sa aj posledné dobrodružstvo známeho dobrodruha Beara Gryllsa, kde diváci mohli podľa vlastných preferencií priamo ovplyvňovať udalosti na obrazovke.

Na HBO Go divákov najviac zaujalo dobrodružstvo hollywoodskej krásky Margot Robbie, ktorá sa vrátila do role komiksovej Harley Quinn v snímke Birds of Prey. Tá mala v kinách premiéru ešte vo februári minulého roka, bola však prijatá veľmi vlažne a (aj) kvôli COVID-19 sa z nej stal komerčný prepadák. Druhý diel preto tak skoro neuvidíme.

FonTech

O niečo lepšej priazni sa medzi divákmi tešila hviezdne obsadená dobová detektívka Motherless Brooklyn, v ktorej sa pod režisérskym dohľadom Edwarda Nortona stretli hereckí veteráni ako Bruce Willis, Willem Dafoe či Alec Baldwin. Film sleduje súkromné očko s Tourettovým syndrómom odhodlaným vypátrať vraha svojho mentora.

Slovákov na HBO ďalej zaujala krimi komédia s výstižným názvom Lockdown, v ktorej sa partnerská dvojica počas pandemickej situácie rozhodne vykradnúť obchod so šperkami. Hlavné role si v novinke zahrali Anne Hathaway a Chiwetel Ejiofor, film však nedostál diváckym očakávaniam a išlo skôr o sklamanie.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom