HBO nedávno filmových fanúšikov potešilo správou o príchode Snyder Cut verzie Justice League, ktorú si diváci na HBO GO pozrú súbežne s dátum kinopremiéry, 18. marca. Najnovšie streamovacia služba informuje o dvojici zaujímavých noviniek, ktoré stoja za pozornosť.

Prvou z nich je romantická komédia Lockdown s Anne Hathaway (Interstellar) a Chiwetelom Ejioforom (The Old Guard). Dvojica sa vo filme ocitne v nezávideniahodnej situácii – rozíde sa po romantickom vzťahu, no kvôli povinnej karanténe sa od seba nemôže odsťahovať.

Domáce väzenie v londýnskom byte najskôr hlavné postavy trávia hádkami, zároveň sa však snažia o pokojné spolunažívanie, k čomu im dopomáhajú aj hektolitre vypitého vína. Nedobrovoľní spolubývajúci aj vďaka nemu opätovne objavujú novú iskru a túžbu po živote, čo vyvrcholí až v ich účasti na riskantnej lúpeži šperkov, ktorá navždy zmení ich životy.

Romantická komédia so sympatickou ústrednou dvojkou má na HBO GO premiéru už zajtra 5. februára. Zaujímavosťou je, že film sa nakrútil len za 18 dní, pričom tvorcovia mohli využiť aj priestory slávneho obchodného domu Harrods.

Dokumentárna miniséria zo Španielska

V podstatne vážnejšom duchu sa ponesie aj druhá práve oznámená novinka, ktorou je trojdielna španielska miniséria Sme v tom spolu. Novinka prináša silný a dojemný obraz života v jednej z barcelonských nemocníc počas vrcholiacej koronavírusovej pandémie, zároveň je však aj posolstvom nádeje.

Hlavnú pozornosť novinka upriamuje na pacientov a zdravotníkov v nemocnici Parc Taulí Hospital počas niekoľkých týždňov od marca do júna 2020, a to v najťažších okamihoch prvej vlny pandémie. Tvorcovia nevnímajú pacientov iba ako čísla a nabádajú divákov stretnutie s tými, ktorých sa pandémia osobne dotkla.

Dokument sa zameriava na fyzické a emocionálne výzvy, ktorým pacienti aj zdravotníci čelia nielen v práci, ale aj doma v konfrontácii so svojimi rodinami a blízkymi.

Prostredníctvom intímnych príbehov jednotlivých aktérov nám režisér Fèlix Colomer pripomína pozoruhodnú schopnosť človeka ostať láskyplným a láskavým, a to aj za najhorších okolností. Sme v tom spolu na HBO GO diváci nájdu od 7. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP