Nový Superman je tu. Prvé reakcie hovoria o najlepšom DC filme za posledné roky
Už o pár dní dorazí do kín jeden z najväčších letných blockbusterov tohto roka, Superman, ktorý sľubuje nielen reštart najznámejšieho superhrdinu, ale aj celého DC univerza. Ešte pred svojim vstupom do celosvetových kín sa nové spracovanie príbehu muža z ocele stihlo predstaviť na slávnostnej premiére v Los Angeles, po ktorej sa na sociálnych sieťach okamžite začali šíriť prvé reakcie novinárov a influencerov. Tie naznačujú, že nový supehrdinský reboot naštartoval novú éru DC vo veľkom štýle.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneNadšenie, optimizmus a návrat ku koreňom
Ak nepočítame posledné tímové filmy pod režisérskou taktovkou Zacka Snydera, nový Superman je už siedmym samostatným filmom o mužovi v červenom plášti. Tentoraz sa réžie ujal samotný šéf DC Studios James Gunn, ktorý predtým získal široké uznanie v konkurenčnom Marvel Cinematic Universe vďaka sérii Strážcovia Galaxie a filmu Samovražedná jednotka.

Prvé dojmy kritikov a influencerov sú na jeho film prevažne pozitívne. Väčšina sa zhoduje, že Gunnov Superman je „plný nádeje, humoru a srdca“ a že ide o „skvelý začiatok pre nové DC Studios“. Filmový kritik Bryan Sudfield označil Supermana za „odvážnu, no vernú“ adaptáciu ikonickej postavy DC. Dodal, že Gunnov pohľad je jedinečný, pričom však zostáva verný koreňom originálnej podoby postavy známej divákom ešte z minulého storočia.
Podobným štýlom sa o novej verzii Supermana vyjadril aj Perri Nemiroff z Collideru. „Film je nabitý vzrušujúcimi akčnými scénami a dobre načasovaným humorom a ľahkosťou“, napísal známy kritik. Novinár Brandon Davis na sociálnej sieti X zas vyzdvihol najmä výkon Davida Corensweta v hlavnej úlohe, pričom dodal, že jeho chémia s Rachel Brosnahan v role Lois bola „silným hnacím motorom“ príbehu. „David Corenswet stvárňuje výnimočnú verziu Supermana s úprimnosťou, hrdinstvom, čistotou a inšpiratívnymi vlastnosťami. Chémia medzi ním a Rachel Brosnahan v úlohách Clarka a Lois je neuveriteľná,“ dodal.
Niektorí kritici prirovnávajú film k „živému komiksu“ a oceňujú, že Gunn sa nebojí ľahkosti, humoru a dokonca ani mierne detinských až bláznivých momentov, ktoré pripomínajú klasické animované seriály či komiksy z minulosti. Obrovské nadšenie vo filme netradične vyvolal aj Supermanov superpes Krypto, ktorý sa podľa viacerých účastníkov premiéry stal okamžite miláčikom publika a mnohé scény vo filme si podľa nich ukradol kompletne pre seba.

Aj keď sa objavujú aj kritickejšie hlasy, ktoré filmu vyčítajú miestami prehnanú digitálnu akciu alebo uprednostňovanie štýlu pred obsahom, väčšina recenzentov oceňuje jeho energiu, optimizmus a návrat k podstate ikonického hrdinu. James Gunn sa už viackrát v rozhovoroch vyjadril, že jeho cieľom bolo vrátiť Supermanovi optimizmus, morálnu silu a ľudskosť. „Ľudia dnes hľadajú hrdinov, ktorí sú dobrí a slušní. Superman je presne taký,“ povedal Gunn.
Nový Superman je súčasťou ambiciózneho plánu budovania prepojeného univerza DC Studios, ktoré má v nasledujúcich rokoch priniesť sériu filmov a seriálov. Medzi potvrdené projekty patrí napríklad očakávaný seriál Lanterns o Green Lanternovi, ktorý vzniká pre streamovaciu platformu Max, a celovečerný film Supergirl, plánovaný na rok 2026.
Úspech alebo neúspech Supermana tak môže rozhodnúť o budúcom smerovaní celého DC univerza. Film prichádza do slovenských kín 10. júla a už teraz je jasné, že pôjde o jeden z kľúčových filmových momentov tohto roka. Nielen pre fanúšikov DC, ale aj pre celý žáner superhrdinských filmov, ktorý posledné roky zažíva v kinách neľahké časy.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Na Netflix dorazila geniálna novinka aj s dabingom. Má aj slovenský rukopis

Najlepší komediálny seriál sa vrátil a prvá časť už je online. Ohlasy sa rozchádzajú

Sci-fi, ktoré odrovnalo kritikov, mieri na Slovensko. Dorazí už o pár dní

Najšialenejšia komédia roka pribudla online aj s dabingom. Cena však rozosmeje

Nevydarené Akty-X po 18 rokoch dostanú druhú šancu. Nový film vráti milované postavy
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Po 10 rokoch končia s varením piva: Bratia predávajú obľúbený pivovar a reštaurácie na Bazoši
PREMIUMLovestream už nie je len o hudbe. Prináša zóny, kde si oddýchneš, doplníš energiu a na chvíľu „vypneš“

ŠÚKL varuje pred známymi liekmi. Môžu zvyšovať riziko zriedkavého nádoru, užívajú ich tisíce Sloveniek

Jedna z najväčších slovenských bánk dnes mala problémy. Výpadok zasiahol platby a ďalšie služby

Legendárne rádio z povál má dnes vysokú cenu. Kultový kúsok predáš za desiatky eur
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Sci-fi, ktoré odrovnalo kritikov, mieri na Slovensko. Dorazí už o pár dní
- Na Netflix dorazila geniálna novinka aj s dabingom. Má aj slovenský rukopis
- Veľká zmena pre elektrokolobežkárov. Tieto modely už nebudú môcť na cesty, hrozí pokuta 300 eur
- Čínske autá útočia na svoju najväčšiu slabinu. Toto má byť riešenie, ako si získať Slovákov
- Slovensko čaká noc plná padajúcich hviezd. Takéto podmienky na Perseidy sa často neopakujú
-
- Veľká zmena pre elektrokolobežkárov. Tieto modely už nebudú môcť na cesty, hrozí pokuta 300 eur
- Sci-fi, ktoré odrovnalo kritikov, mieri na Slovensko. Dorazí už o pár dní
- Slovensko čaká noc plná padajúcich hviezd. Takéto podmienky na Perseidy sa často neopakujú
- Najšialenejšia komédia roka pribudla online aj s dabingom. Cena však rozosmeje
- Harry Potter sa vracia v špeciálnom filme. Slováci ho uvidia iba jediný týždeň, značku čaká veľká zmena
-
- Svetu dochádza jedna z najdôležitejších surovín. Čína už vyrobila umelú náhradu
- Slovensko čaká noc plná padajúcich hviezd. Takéto podmienky na Perseidy sa často neopakujú
- Na Netflix pribudol jeden z najlepších slovenských filmov. Posielame ho do boja o Oscarov
- Ďalšia nemecká automobilka je v kríze. Tržby prudko klesli, zruší tisícky pracovných pozícií
- Film, na ktorý sa čakalo 40 rokov, ovládol internet. Dá sa pozrieť aj zadarmo
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
Umelá inteligencia produkuje sofistikovaný podvod. Odborníci varujú pred novou vlnou
Zelená domácnostiam pokračuje, no podmienky stále chýbajú. SIEA prezradila, čo sa zmení
Extrémne sucho zasahuje už 38 % Slovenska. SHMÚ varuje pred kriticky vyschnutou pôdou
Na D1 pribudli nové ultrarýchle nabíjačky. Elektromobily sa nabijú solídným výkonom
USA spúšťajú globálnu alianciu pre 6G. Chcú získať náskok pred úhlavným rivalom
Klimatická zmena ohrozuje cesty, železnice aj letiská. Európa na nové extrémy nie je pripravená
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Po 10 rokoch končia s varením piva: Bratia predávajú obľúbený pivovar a reštaurácie na Bazoši
PREMIUMLovestream už nie je len o hudbe. Prináša zóny, kde si oddýchneš, doplníš energiu a na chvíľu „vypneš“

ŠÚKL varuje pred známymi liekmi. Môžu zvyšovať riziko zriedkavého nádoru, užívajú ich tisíce Sloveniek

Jedna z najväčších slovenských bánk dnes mala problémy. Výpadok zasiahol platby a ďalšie služby

