Streamovacie služby v uplynulom mesiaci ponúkli viacero zaujímavých noviniek. Pozornosť vzbudzoval predovšetkým nový obsah Netflixu, ktorý má za sebou mimoriadne úspešný vstup do nového roka, kedy predstavil rovno dva obrovské hity v podobe seriálov Bridgerton či Lupin. Zahanbiť sa však nedalo ani HBO GO, kde pre zmenu dominovali veľké kinohity uplynulých rokov.

Najsledovanejšie seriály na Slovensku (január 2021)

Nie je prekvapením, že najvyhľadávanejším seriálom na Netflixe sa v januári stala erotická historická dráma Bridgerton. Šteklivá novinka zasadená medzi anglickú smotánku na začiatku 19. storočia dominovala v rebríčkoch TOP 10 vo všetkých krajinách na svete okrem Japonska a stala sa historicky najsledovanejším seriálom Netflixu.

Nečakaným zásahom do čierneho sa naopak stal francúzsky seriál Lupin v hlavnej úlohe s miláčikom divákov, Omarom Sy (Nedotknuteľní). Príbeh o džentlmenskom zlodejovi, ktorý sa inšpiroval knižným hrdinom Arsene Lupinom, rovnako pokoril viaceré rekordy sledovanosti, dodatočných päť dielov prvej série diváci uvidia už počas tohto leta.

FonTech

Úspech na knižnej predlohe postavil aj britský romantický seriál A Discovery of Witches, ktorý na HBO Go odštartoval svojou druhou premiérou. Príbeh zasadený do fantasy sveta čarodejníc, upírov a démonov, slovenských divákov na HBO v januári zaujal najviac a konečne z trónu sledovanosti zosadil sitkom The Big Bang Theory, ktorý u nás dominoval prakticky počas celého minulého roka.

Záujmu divákov sa tešilo aj vyvrcholenie španielskej mysterióznej minisérie 30 Monedas. Dej seriálu sa zameriava na 30 strieborných mincí, ktoré boli vyplatené Judášovi Iškariotskému za to, že zradil Ježiša z Nazaretu a majú tajomnú moc. HBO údajne rokuje o druhej sérii, ktorej by sme sa mohli dočkať už na konci tohto roka, na potvrdenie si zatiaľ musíme počkať.

Najsledovanejšie filmy na Slovensku (január 2021)

Pri filmoch bolo v januári cítiť dojazd Vianoc, na Netflixe u Slovákov preto podľa údajov Flixpatrol bodovali predovšetkým rodinné komédie ako Grinch, We Can Be Heroes alebo The Emoji Movie. Až štvrté miesto tak obsadila sci-fi akcia Outside the Wire, v ktorej sa Anthony Mackie v role bojového robota-androida, snaží dostať k jadrovým zbraniam.

Miesto v TOP 10 si ďalej zabezpečili aj satirická komédia Death to 2020 či apokalyptické sci-fi Georga Clooneyho, The Midnight Sky. Film sa síce dokázal dostať do rebríčkov TOP 10 po celom svete, po kvalitatívnej stránke však išlo o sklamanie a nevyužitie sľubného potenciálu.

FonTech

Z ponuky HBO GO slovenskí diváci najviac siahali po overenej klasike Inception, ktorý dokáže zaujať aj po viac ako 10 rokoch od premiéry. Opäť sa tak ukazuje majstrovstvo režiséra Christophera Nolana, ktorý však dlhodobú spoluprácu s Warnermi ukončil kvôli rozhodnutiu sprístupniť všetky veľkofilmy v deň kinopremiéry aj na streamovacej službe HBO Max.

Nová streamovacia služba počas roka dorazí aj na Slovensko, filmový obsah HBO sa teda bude naďalej posilňovať, ešte pred tým si predplatitelia služby budú môcť pozrieť aj očakávanú „Snyder Cut“ verzia Justice League, ktorá v deň premiéry 18. marca bude dostupná aj na HBO GO.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP