Streamovacia spoločnosť Netflix zažíva úspešný novoročný štart. Len pred nedávnom u divákov bodoval šteklivý historický seriál Bridgerton, ktorý sa mal stať piatym najsledovanejším v histórii, dva týždne od premiéry teraz televíznych fanúšikov po celom svete zabáva novinka inšpirovaná francúzskou literárnou klasikou.

Reč je o známom knižnom hrdinovi Arséne Lupinovi, ktorého do svojho seriálu v netradičnej podobe zapracovali aj francúzski filmári v seriáli Lupin. To, že vo Francúzsku pôjde o veľký hit, sa viac menej očakávalo. Hlavnú rolu vo filme totiž stvárnil milovaný Omar Sy, ktorý si renomé vybudoval fenomenálnym výkonom vo filme Nedoknuteľní.

Lupin však čoskoro po premiére na začiatku januára nabral globálny presah a dostal sa na popredné miesta rebríčka sledovanosti prakticky vo všetkých krajinách, vrátane trhu Spojených štátov, kde je zahraničným novinkám len zriedka venovaná väčšia pozornosť.

To dokazuje aj skutočnosť, že Lupin je vôbec prvým francúzskym seriálom, ktorý sa v USA v týždeň premiéry prebojoval do rebríčka TOP 10, a to bez väčšej mediálnej pozornosti. Medzi najsledovanejšími, presnejšie na 4. priečke, je aj na Slovensku v desiatke aktuálne najsledovanejších projektov Netflixu. Záujem je teda skutočne silný zo strany používateľov.

Deadline teraz informuje, že úspech prvej časti 5-dielnej prvej série je podstatne väčší, ako sa pôvodne predpokladalo. Netflix totiž odhaduje, že za prvých 28 dní si seriál pozrie približne 70 miliónov divákov, čím sa Lupin stane druhým najsledovanejším seriálom v histórii streamovacej služby.

Lupin tak v obľúbenosti porazí aj dva zmienené nedávne hity – The Queen’s Gambit, ktorý si za rovnaký čas malo pozrieť 60 miliónov divákov a historický seriál s erotickým nádychom Bridgerton so 62 miliónmi videní. Prvenstvo naďalej patrí fantasy hitu Zaklínač, ktorý si za prvé štyri týždne zaplo viac ako 76 miliónov domácností.

Pokračovanie neskôr počas roka

Podobne ako napríklad obľúbený Lucifer je aj prvá séria Lupina rozdelená na dve časti pozostávajúce z piatich epizód. Prvých päť dielov je slovenským predplatiteľom služby dostupných s českými titulkami v originálnom francúzskom znení, na pokračovanie si však nateraz musíme počkať.

Netflix zatiaľ nespresnil, kedy sa fanúšikovia vyvrcholenia prvej série dočkajú, všeobecným predpokladom je, že zostávajúcich päť epizód by do obsahu streamovacej služby malo pribudnúť v druhej polovici tohto roka.

 

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom