Posledné mesiace sa, nielen na slovenskom Netflixe, niesli v duchu troch seriálov. Neustále narastajúci počet fanúšikov započal pri vynikajúcej dráme Queen’s Gambit, pokračoval cez šteklivý Bridgerton a skončil pri v určitých smeroch jednoduchom, no o to chytľavejšom Lupinovi.

Práve Lupin zažil okamžite po januárovom vydaní globálny úspech, kedy vo viacerých svetových krajinách osádzal popredné priečky sledovanosti. Vďaka tomu, ako sme nedávno informovali, Lupin je vôbec prvým francúzskym seriálom, ktorý sa počas premiérového týždňa dostal do rebríčka TOP 10 nasledovanejších seriálov v USA.

Filmári aj v tomto prípade stavili na rokmi osvedčenú formulu seriálov sprostredkovaných Netflixom, a to na kombináciu relatívne primitívnej zápletky s častými kvalitatívnymi výkyvmi a extrémne rýchlom a v závislosti od toho aj návykovom dávkovaní deja.

Zážitok umocňuje aj minimálne vo Francúzsku známa knižná séria, okolo ktorej je novodobý príbeh obmotaný. Jediným záporom bolo, že prvá séria prišla rozdelená na dve časti, a teda začiatkom roka sme sa dočkali len piatich epizód.

Jej druhá polovica je však oveľa bližšie, ako sme čakali. Facebooková stránka československých fanúšikov Netflixu totiž upozorňuje, že pokračovania príbehu o súčasnom lupičovi-gentlemanovi by sme sa mohli dočkať už v lete.

Viaceré zdroje odhadujú jún, pričom napríklad portál Marie Claire pripomína 15. júl, teda dátum, kedy vyšla úplne prvá kniha série, The Arrest of Arsène Lupin. Išlo by tak o príjemné pripomenutie už 116. výročia knižného debutu.

Lupin ma nabehnuté byť najsledovanejším na službe

Podarí sa seriálu s jedným z momentálne najznámejších francúzskych hercov, Omarom Syom (Nedotknuteľní, Aj dvaja sú rodina) v hlavnej úlohe poraziť v úspešností aj momentálne najsledovanejší seriál služby, Bridgerton?

Ten, ako sme prednedávnom písali, porazil dokonca aj Zaklínača (76 miliónov divákov), pričom si ho za necelý mesiac od vydania pozrelo 82 miliónov domácnosti. Prvá pätica epizód seriálu Lupin je pritom len tesne v závese, keďže podľa posledných informácií si ju pozrelo približne 70 miliónov predplatiteľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom