Vydanie Call of Duty: Modern Warfare je už za dverami a aj keď hru v poslednom čase sprevádzali kontroverzie, explozívny trailer nám jasne dokazuje, že sa máme na čo tešiť. 

Najnovší diel Call of Duty pomaly klope na dvere a od vydania akčnej stálice z dielne Infinity Wards nás delí už len niečo viac ako dva týždne. V minuloročnom Call of Duty s prívlastkom Black Ops 4 kampaň pre jedného hráča úplne absentovala, hlad po kvalitnej príbehovej línii je preto veľký. Našťastie sa zdá, že Modern Warfare má všetky predpoklady vysoké hráčske očakávania naplniť.

Prečítaj si aj
Call of Duty: Modern Warfare obracia kurz. Hráčov čakajú veľké novinky, vráti sa aj známa postava a mapa spred 10 rokov

Čaká nás návrat charizmatického a hráčmi obľúbeného kapitána Pricea, príbehová kampaň má byť navyše silne inšpirovaná realizmom a ponúknuť aj nečakané zvraty. Activision v tlačovej správe navyše uvádza, že Modern Warfare sa nebojí provokovať, čo je v čase panujúcej politickej korektnosti viac než vítaným spestrením. Fanúšikov multiplayeru zároveň určite poteší, že prvýkrát v histórii značky hra ponúkne aj cross-platform multiplayer, čo znamená, že v online arénach sa budú môcť stretnúť všetci hráči bez ohľadu na konzolu, ktorú vlastnia.

Hráči rušia predobjednávky

Najnovší, v poradí už šestnásty prídavok do série Call of Duty, však nesprevádzajú len superlatívy, ale tiež kontroverzia. Vydavateľ hry Activision totiž pred dvoma týždňami oznámil, že hra bude obsahovať mikrotransakcie a vlastníkov PlayStation 4 čaká exkluzívny obsah v podobe špeciálneho Survival módu. K nemu majú mať po obdobie jedného roka prístup výhradne majitelia PS4, čo pochopiteľne rozhnevalo (nielen) tábor vlastniaci Xbox a PC.

Hneď po oznámení mikrotransakcií a časovej exkluzivity začali hráči masovo rušiť predobjednávky hry, informuje dotesport.com. Na to vývojári z Infinity Wards zareagovali uistením, že mikrotransakcie budú prehodnotené a zároveň hernú obec ubezpečili, že Survival Mode tvorí len 1 % z hry, zvyšných 99 % bude plne k dispozícii všetkým bez ohľadu na verziu hry.

Nakoniec tiež porazenecky skonštatovali, že niektoré rozhodnutia sú jednoducho robené „vyššie“ a nemajú na ne žiadny vplyv. Či sa tvorcom hry podarilo rozhnevaných hráčov upokojiť, uvidíme 25. októbra, na kedy je vydanie Call of Duty: Modern Warfare naplánované.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú