Už od vydania hry Red Dead Redemption 2 pre konzoly v októbri minulého roka mnohí netrpezlivo očakávali, či sa táto hra vydá aj ako PC verzia. Túto skutočnosť naznačovalo čoraz viac detailov a únikov, až jej oficiálne vydanie potvrdila samotná spoločnosť. Stane sa tak už 5. novembra, pričom predobjednávky sa prostredníctvom Rockstar Launchera dajú vytvoriť už dnes – píše PC Gamer.

Kým v prípade konzol používateľ nepotrebuje riešiť minimálne požiadavky pre spustenie programu či hry, v prípade počítačov je situácia odlišná. Dôvodom je, že spravidla hry na desktope vyzerajú lepšie a sú graficky náročnejšie. Logicky sa snažia vývojári tituly čo najefektívnejšie optimalizovať, aby si ich mohlo zahrať čo najviac ľudí. Rovnako je to aj v prípade Red Dead Redemption 2.

Aj pre staršie zostavy

Rovnako ako GTA 5, aj novinku Red Dead Redemption 2 zvládnu aj staršie zostavy. Postačovať bude Windows 7, 8 GB RAM, Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300 či grafická karta Nvidia GTX 770 2GB / AMD R9 280 3 GB. Priprav si však dostatok voľného miesta, nakoľko si hra „cucne“ až 150 GB. Treba sa však pripraviť na to, že budeš musieť znížiť detaily a vykresľovanie na minimum a určite nečakaj 60 fps pri FullHD rozlíšení.

Systémové požiadavky Red Dead Redemption 2
Rockstar

Aby si si hru dokázal čo najviac užiť a vychutnať si všetky detaily krajiny, budeš potrebovať už lepšie „železo“. Samozrejmosťou je Windows 10, procesor Intel i7-4700K / AMD Ryzen 5 1500X, aspoň 12 GB RAM a grafická karta Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX 480 4 GB. Hra zaberie rovnakých 150 GB na disku, pričom sa odporúča využiť SSD.

Napriek tomu, že pôjde o ašpiranta na hru roka 2019, tak sú systémové požiadavky veľmi prívetivé, a to aj v prípade odporúčanej špecifikácie. Navyše cena komponentov postupne klesá a také RAM-ky či disky sú dnes za viac než dostupné ceny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP