Francúzski obyvatelia miest Lyon, Marseille, ale aj Paríža sa začali búriť proti stále väčšiemu množstvo elektrických kolobežiek v mestách, ktoré sú podľa nich na každom kroku. Kvôli tomu začali situáciu riešiť po svojom a elektrické kolobežky hádžu priamo do vody v blízkych riekach, z ktorých ich následne vyťahovala organizácia dobrovoľníkov Odysseus 3.1. Enviromentálna organizácia tak po vytiahnutí vyše 100 kolobežiek z rieky Rhône vyzvala k opatreniam, ktoré by takémuto konaniu ľudí zabránili, informuje Euronews.

Elektrické kolobežky sa stali moderným trendom v osobnej doprave a svoje využitie nachádzajú najmä vo veľkomestách preplnených autami. Veľkú obľubu si získali aj v mnohých európskych krajinách, vrátane Francúzska, kde sa však proti nim búria chodci. O probléme informoval aj francúzsky portál Franceinfo.

Francúzi sa rozhodli bojovať proti množstvu elektrických kolobežiek po svojom

Ľudia tak žiadajú nové zmeny, ktoré by zabezpečili napríklad parkovacie miesta pre tieto kolobežky a zvýšili ich ochranu pred odcudzením a hodením do vody. Elektrický zdroj kolobežiek pritom môže pre rieky predstavovať enviromentálnu záťaž a v týchto prípadoch vyvstávajú obavy, že lítium-iónové batérie môžu kontaminovať vodu.

Nenechaj si ujsť
Ako si Slováci nič nevážia: Všetky nové služby bojujú s vandalizmom a krádežami

K tejto situácii sa vyjadril aj generálny manažér Voi France, ktorý informoval o tom, že v akumulátoroch nie je tekutina a nehrozí žiadne znečistenie vôd. Kompetentní následne kolobežky vracajú ich pôvodným majiteľom. Celkovo tak bolo počas poslednej nedele z Rhône vytiahnutých 109 kolobežiek, ktoré boli nájdené na dne 300-metrového úseku rieky za pár hodín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom