V minulom roku začala spoločnosť do nových áut montovať otvory pre vonkajší reproduktor, aby tak splnila nové nariadenie Európskej únie a jej vozidlá na seba upozornili pri jazde zvukom. Zdá sa, že Tesla chce túto zmenu využiť a priniesť do svojich modelov novinku, ktorú poznáme z legendárneho seriálu Knight Rider. Elon Musk totiž na Twitteri prezradil. že elektromobily Tesly budú čoskoro „rozprávať“, informuje Electrek. Zatiaľ nie je známe, kedy sa táto funkcia do vozidiel automobilky dostane.

Tesla už do svojich elektromobilov dostala množstvo užitočných funkcií, ale aj zábavných Easter eggov, ktoré mali pobaviť cestujúcich. Teraz však zvažuje, že naučí autá hovoriť, podobne ako tomu bolo u auta KITT z menovaného seriálu. Pravdaže, model Tesly nebudú konverzovať ako bežní ľudia, no za pomoci umelej inteligencie si zlepšia hlasové ovládanie a po novom zrejme aj vlastné frázy a odpovede.

Tesla pripravuje zvláštnu novinku

CEO spoločnosti totiž na Twitteri publikoval video s „hovoriacim“ Modelom 3, ktorý povedal „but don’t just stand there staring, hop in“. Túto vetu nasledovala ďalšia, avšak už menej zrozumiteľná fráza. Takúto funkciu môže Tesla využiť práve vďaka vonkajším reproduktorom nových vozidiel, ktoré musia mať podľa nariadenia EÚ akustický systém kvôli vyššej bezpečnosti. V minulom roku Tesla aktualizovala aj Model 3 o nové tóny v tomto systéme, ktorý je aktívny od rýchlosti 19 km/h.

Nenechaj si ujsť
Budú Tesly prdieť? Tieto špecifické vlastné zvuky prídu už čoskoro

Vodič má možnosť túto funkciu vypnúť. Nateraz nie je známe, kedy by mohla Tesla spraviť zo svojich elektromobilov „hovoriace“ vozidlá. Musk ale potvrdil, že novinka bude fungovať aj s nezvyčajným „Fart“ módom a „Sentry“ módom, ktorý sleduje okolie auta.

Týmto spôsobom tak chce spoločnosť zrejme oživiť funkcionalitu svojich modelov a priniesť do nich ďalšiu netradičnú novinku. Popritom však pracuje aj na užitočných vylepšeniach a jedným z tých posledných je nové čelné sklo.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Elektromobily Tesly potvrdili v minuloročných testoch Euro NCAP aj svoju bezpečnostnú stránku, kde získali prvenstvo hneď v 2 kategóriách a predbehli ostatnú konkurenciu.

Model X tromfol svojimi asistenčnými systémami, ochranou chodcov a pasažierov autá v kategórii veľkých off-road vozidiel a Model 3 zasa predčil konkurentov v kategórii veľkých rodinných elektrických a hybridných vozidiel, kde získal viac ako 90 % v 2 zo 4 testov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom