Jedna z popredných organizácií na testovanie bezpečnosti vozidiel, EuroNCAP, sa v jednom z posledných testov pozrela na najnovšiu verziu Tesly Model X. Tá si už podľa prvotných očakávaní viedla perfektne a v jednej z kategórii sa môže stať najlepšie hodnoteným vozidlom vôbec.

Aj týmito výsledkami sa potvrdzuje, že elektromobily od Tesly patria k tým najbezpečnejším vozidlám vôbec. Nedávno sa pracovníci EuroNCAP pozreli na Model 3, ktorý rovnako dosiahol vysoké hodnotenia a už pri tomto teste sa ukázalo, že asistenčné systémy Tesly sú bezkonkurenčne najlepšie a najvyspelejšie spomedzi všetkých ostatných výrobcov. Rovnaký výsledok v kategórii asistenčných služieb dosiahol aj Model X, jeho hodnotenie sa vyšplhalo na 94 %.

V čom ale Model X bezkonkurenčne vyhráva nad ostatnými vozidlami, je ochrana dospelých pasažierov. V tomto teste dostal v dvoch kategóriách maximálne skóre a celkové hodnotenie sa tak vyšplhalo na neuveriteľných 98 %. Ochrana detí je taktiež na dobrej úrovni, tu Model X získal 81 % a pri ochrane chodcov, respektíve účastníkov premávky mimo vozidla, dosiahlo hodnotenie 72 %.

Youtube/Screenshot

Ako píše portál Insideevs, pre porovnanie, nový Mercedes-Benz EQC, ktorý sa radí do rovnakej kategórie elektromobilov ako Model X, si viedol nasledovne. Ochrana dospelých dosiahla hodnotenie 96 %, ochrana detí 90 %, ochrana chodcov 75 % a asistenčné systémy boli ohodnotené na 75 %. Aj na tomto príklade je pekne vidieť rozdiel medzi úrovňou asistenčných systémov Tesly a prémiového Mercedesu EQC. Detailnú správu celého testu Tesly Model X, ako aj informácie s popismi všetkých nárazov a testovaných prvkov, si môžeš pozrieť na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú