Spoločnosť pod vedením Elona Muska sa netají tým, že chce začať novú éru v automobilovom priemysle a zároveň sa udržať na vrchole. V roku 2014 napríklad uvoľnila množstvo patentov, ktoré súvisia s jej technológiami, a to len za účelom podpory rozšírenia elektromobilov po svete. Najnovšie si Tesla dala patentovať nové sklo a spolu s ňou technológiu, ktorá zabezpečí lepšiu redukciu hluku a kontrolu teploty vo vozidle, píše Electrek.

V posledných rokoch sa Tesla zameriava na vývoj vlastných dizajnových prvkov, o čom sme sa presvedčili pri predstavení extravagantného pick-upu Tesla Cybertruck. Na konci roka 2018 zamestnávala takmer 50 000 pracovníkov, z ktorých sa mnohí venujú bezpečnosti a pohodliu zákazníkov. Napríklad odolnosť Modelu 3 od Tesly minulý týždeň zachránila životy cestujúcim pri hromadnej autonehode v Číne.

Tesla Model 3 má tak pevnú sklenen strechu, že na nej udrží päť automobilov Model 3. Screenshot/Youtube

Tesla podala patent s názvom „Perforovaná izolovaná automobilová sklenená štruktúra“. Podľa opisu vynálezu sa zdá, že nový druh skla bude určený najmä na absorbovanie hluku z vonkajšieho prostredia s cieľom zabezpečiť väčšie pohodlie cestujúcich.

Elektromobily totiž počas jazdy nevydávajú zvuk, na aký sme zvyknutí pri spaľovacích motoroch. Spoločnosť v patente písala, že niektoré vozidlá v karosériách nepoužívajú len kov, ale aj iné alternatívne materiály. Tesla má vo viacerých modeloch sklenenú strechu. Podľa automobilky je v niektorých prípadoch žiadúce, aby sklo v karosérii vozidla pohlcovalo hluk a zároveň udržiavalo tepelnú izoláciu.

Pevnú karosériu automobilov od spoločnosti Tesla dopĺňa veľmi odolné sklo na streche. Tesla

V skutočnosti sa však tento patent vo vozidlách pravdepodobne neobjaví. Tesla rovnako ako aj ostatné automobilky si občas patentuje vynálezy, ktoré nevyužije. Avšak, ak sa táto sklenená štruktúra niekedy v budúcnosti využije, mohla by pomôcť s reguláciou teploty a tiež so znížením záťaže na systém HVAC, teda na systém, ktorý zabezpečuje vykurovanie, vetranie a klimatizáciu, čím by sa zvýšila efektivita využívania elektrickej energie vo vozidlách na alternatívny pohon.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom