Doteraz sme mali možnosť vidieť viacero príbehov o tom, ako sa niektorí majitelia áut so spaľovacím motorom chovali k vodičom elektromobilov. Takáto kvázi „šikana“ tých, ktorí vlastnia elektromobil, vyvrcholila v Chorvátsku do situácie, kedy to vodiči už nevydržali a pripravili si pre konkrétnu čerpaciu stanicu vlastnú odvetu. Elektromobily Tesly a ďalších značiek zablokovali celú stanicu. Išlo o odpoveď na blokovanie nabíjacích staníc autami so spaľovacím motorom, informuje Electrek.

Elektromobily mnohí vidia ako budúcnosť osobnej dopravy, no iní proti nim chovajú zášť. Pravdaže, nie každému musia elektrické autá vyhovovať. To však nie je dôvodom na to, aby sa niektorí jedinci chovali pohŕdavo a úmyselne sťažovali život vodičom elektromobilov. V uplynulých mesiacoch sa objavilo hneď viacero prípadov, kedy sa šoféri veľkých pick-upov postavili proti Teslám a blokovali nabíjacie stanice.

Majitelia elektromobilov protestovali proti chovaniu ostatných vodičov

Podobný scenár sa však odohrával aj v Chorvátsku, kde mali byť nabíjačky pre elektrické autá blokované bežnými automobilmi. Túto situáciu nakoniec zobrali vodiči Tesiel a ďalších elektrických modelov do vlastných rúk. Pripravili si totiž protest, ktorým chceli na tento problém poukázať. Hoci však táto akcia trvala iba niekoľko minút, pritiahla si pozornosť okolia aj médií.

Revenge of the Electric Car! This is how it looks when you have no other solution to emphasize the problem of blocking charging stations for EVs than to block gas station with electric vehicles. The performance lasted 6 minutes and it was not our intention to harass anyone, but to point out the fact that electric vehicles are here, and their positive impact on society.

Gepostet von Igor Kolovrat am Montag, 9. Dezember 2019

Nenechaj si ujsť
Severská krajina rieši vážnu krízu. Začína mať problémy s kapacitou elektrickej siete kvôli elektromobilom

Igor Kolovrat, jeden z organizátorov protestu, sa v komentári k videu vyjadril, že cieľom nebolo nikoho obťažovať, ale poukázať na problém blokovania nabíjačiek pre elektromobily, informuje Futurism. Celé obsadenie čerpacej stanice týmito autami trvalo iba zhruba 6 minút. Vodiči elektrických áut tak nemali zrejme na výber a museli ostatným pripomenúť, že nie je správne blokovať im prístup k nabíjačkám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom