Elektromobily na Slovensku zatiaľ nie sú veľmi populárne, hoc sa dá hovoriť o stúpacej krivke záujmu. Má to však aj svetlú stránku, a to že súčasný počet dobíjacích staníc postačuje na bezpečné cestovanie z bodu A do bodu B bez toho, aby si musel čakať, kým sa uvoľní miesto na dobíjanie. 

V zahraničí je však situácia iná a nie je ničím výnimočné, ak si musíš na uvoľnenie miesta pri nabíjačke počkať. O to viac naštve, ak sa na takomto vyhradenom mieste ocitne vozidlo, ktoré tam nemá čo hľadať. S takýmto problémom musia v poslednej dobe súperiť v USA, kde istá skupina vodičov pickupov zámerne blokuje nabíjacie miesta pri staniciach Supercharger a vykrikuje vulgárne heslá (f*ck Tesla).

Aký to má význam?

Prvá takáto situácia sa stala začiatkom decembra v Severnej Karolíne, kde tri veľké pickupy zablokovali nabíjacie miesta a vulgárne pritom skandovali. Nie je pritom nič nezvyčajné, že vodiči na takýchto miestach zastavujú, lebo sú to ignoranti (a väčšinou sú tieto miesta blízko k východom/vchodom). Takéto správanie však výrazne prekračuje pravidlá slušného správania a nie je jasné, čo týmto daný vodiči chceli naznačiť, nakoľko podobná akcia sa udiala nedávno aj na neznámom odpočívadle vedľa diaľnice. Rovnaká situácia – traja vodiči zablokovali nabíjacie miesta a pokrikovali na majiteľov elektromobilov.

Prečítaj si tiež
Tesla sa dočkala konkurencie z Číny. Tieto dostupné elektrické SUVečka ju dobiehajú výbavou a predčia nízkou cenou

Znova to stráca akýkoľvek racionálny dôvod. Ekologický zástancovia síce tiež majú svoje dni, no na takúto úroveň sa ešte neznížili. Bolo by tak nesmierne zaujímavé vedieť dôvod takéhoto konania. Možno nejaká forma kompenzácie niečoho, ak sa zoberie do úvahy prízemnosť daných vodičov a karosárske prevedenie ich vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP