Skupina Hyundai Motor Group, do ktorej patrí aj automobilka Kia, sa oficiálne pripája k skupine IONITY, jednému z najväčších európskych poskytovateľov sieti rýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily, informoval portál InsideEVs.

Hyundai Motor Group sa pridáva k ďalším automobilkám

Spoločnosť IONITY bola založená v roku 2017 a vznikla spojením skupín BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group spolu s Audi a Porsche. Novým strategickým a podielovým vlastníkom sa teraz stáva aj Hyundai Motor Group, informovala spoločnosť v tlačovej správe.

Oznámenie o tom, že sa Hyundai k tejto skupine pripojí, prišlo už v septembri, no vtedy sa mu zrejme nevenovala až taká pozornosť. Po dotiahnutí všetkých detailov a administratívnych záležitostií je však zoskupenie už oficiálne.

Hyundai

Hyundai a Kia prispejú k rozširovaniu siete staníc IONITY svojimi investíciami. Aj tento krok je dôkazom, že budúcnosť týchto dvoch automobiliek je jednoznačne elektrická. Kia tiež nedávno odhalila, ako bude vyzerať postupná elektrifikácia v jej podaní.

IONITY patrí k lídrom na európskom trhu. Ich nabíjačky aktuálne sa nachádzajú v 17 európskych krajinách vrátane Slovenska. Disponujú maximálnym výkonom až 350 kW a na nabíjanie využívajú štandard CCS (Combined Charging System). V priemere sa na jednej nabíjacej stanici nachádzajú až 4 boxy a všetka energia je získavaná z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosť nedávno oslávila vytvorenie svojej 250-tej nabíjacej stanice v Európe, no pre porovnanie, Tesla ich má na starom kontinente už 543 s priemerom 9 boxov na jednej stanici. Príchod novej spoločnosti do skupiny IONITY by však mohol tempo výstavby nových staníc rapídne zvýšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom