Predstaveniu nových smartfónov často predchádzajú mnohé úniky správ a predpoklady ostrieľaných analytikov. Niekedy sa však aj majster tesár utne, a tak nemusí byť každá odhalená informácia pravdivá, čo nakoniec dosvedčí oficiálne odhalenie. Analytici majú Apple a jeho produkty skutočne v láske, pričom jeden z nich teraz prezradil neistú odpoveď na otázku, či sa v balení nových iPhonov aj tento rok dočkáme žiadanej redukcie na 3,5 mm jack.

Finančné spoločnosti a banky, ktoré skupujú a predávajú akcie, majú vždy svojich analytikov. Ich úlohou je odhadnúť ten správny vývoj situácie na trhu. Mnoho z nich sa pri svojej práci sústredí práve na spoločnosť z Cupertina, ktorá je mimochodom najcennejšou na svete. Predpokladať rozhodnutia Apple tým správnym spôsobom teda môže klientom priniesť nemalé zisky. U niektorých záležitostí však nemajú úplne jasno ani samotní analytici.

Tajomstvo redukcie zatiaľ nie je odhalené

Blayne Curtis z banky Barclay totiž ešte v minulom roku svojim klientom napísal, že neočakáva, aby Apple do balenia minuloročných iPhonov priložil aj redukciu z Lightning portu na 3,5 mm audio jack. Táto informácia sa však neskôr ukázala ako nepravdivá a zákazníci si tak v balení tento káblik predsa len našli. Tento rok však Blayne opäť predpokladá, že sa toto príslušenstvo v balení nových iPhonov už neocitne. Vyjadrenie ale ešte nie je definitívne a bližšie informácie môžu analytici získať až počas mája, či júna.

Nenechaj si ujsť
Zlatá éra končí. Chlapík, ktorý vedel pikošky o Apple produktoch ešte pred predstavením, mení prácu

Pokiaľ by sa tento predpoklad potvrdil, zákazníci spoločnosti by si po predstavení nových iPhonov museli túto redukciu, za ktorú inak samostatne zaplatia ďalších zhruba 10 eur, dokúpiť osobitne. Mnohým sa absencia tohto prvku v nových smartfónoch rozhodne nepáči. Výrobcovia sa však zdajú byť v tomto smere nekompromisní.

S 3,5 mm audio jackom sa tak v týchto zariadeniach stretávame čoraz zriedkavejšie. Prvé takéto smartfóny vzišli z výrobnej linky spoločnosti LeEco, no neskôr ich nasledovali aj iPhony od Apple, či Motoroly. Zoznam týchto modelov bez 3,5 mm jacku sa však bude rozhodne ešte predlžovať.

Zobraziť celú galériu (2)
Michael Billig/YouTube

Slúchadlá s 3,5 mm audio konektorom však s najväčšou pravdepodobnosťou priamo nepripojíme ani k tohtoročným iPhonom. Ming-Chi Kuo očakáva, že Apple tento rok odhalí trojicu nových modelov, ktoré rovnako ako posledné dve generácie týchto smartfónov nedostanú jack pre slúchadlá.

iPhone Xs, nástupca minuloročného iPhonu X, iPhone Xs Plus a iPhone 9 tak nebudú vo výbave niesť tento žiadaný prvok a dokonca môže v ich balení chýbať aj spomínaná redukcia. Navyše by mal posledný menovaný iPhone 9 prísť kvôli novému typu displeja aj o funkciu 3D Touch, ktorou chce Apple kompenzovať náklady na drahšiu obrazovku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom