V podstate okolo každého Apple produktu sa pred jeho predstavením točí obrovský záujem. Mnohí chcú vedieť všetky detaily skôr než ich Apple stihne oficiálne vysloviť. Zrejme najlepším zdrojom takýchto únikov bol analytik, ktorý teraz mení prácu.

Väčšina fanúšikov technológií a obzvlášť Apple produktov určite pozná meno Ming-Chi Kuo. Ide o analytika, ktorý neraz neuveriteľne presne predpovedal detaily chystaných iPhonov a práve od neho pochádza väčšina informácií o zariadeniach Apple.

V súčasnosti sa vďaka nemu napríklad hovorí o tom, že ďalší iPhone príde s nečakane nízkou cenovkou, či o tom, že smartfóny od Apple v budúcnosti ukrátia o jednu z dôležitých funkcií obrazovky. Prísun týchto informácií sa však v najbližšom období môže zaseknúť.

Budeme čakať na prekvapenia?

Ming-Chi Kuo, ktorý doteraz pracoval v spoločnosti KGI Securities totiž mení prácu a s ňou aj svoje zameranie. Podľa informácií z portálu ChinaTimes, ktoré reportoval aj novinár agentúry Bloomberg, Mark Gurman, Kuo ešte v piatok 27. apríla opustil štruktúry spoločnosti. Jeho ďalšie kroky ešte nie sú definitívne potvrdené, ale analytik by sa teraz mal zamerať na nové inovatívne oblasti trhu.

Kuo sa tak už zrejme nebude sústrediť na Apple, ale svoju pozornosť upriami na iné spoločnosti. S týmto krokom teda s najväčšou pravdepodobnosťou prídeme o predpovede a úniky ohľadom nových iPhonov. Kuo tieto informácie dokázal prinášať najmä vďaka dobrému napojeniu na ázijských dodávateľov Apple.

Uvidíme, či sa teda podarí niekomu získať podobne zaujímavé pohľady na chystané iPhony, alebo nás čaká obdobie, kedy sa znova necháme prekvapiť až počas oficiálneho predstavenia produktov. Ktorú možnosť preferuješ ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom