Prvé dohady a špekulácie aj zo strany ostrieľaných analytikov sa začali vynárať ešte začiatkom tohto roka. Už zopár mesiacov teda počúvame chýry o príchode trojice nových iPhonov, ktoré budú debutovať začiatkom jesene. Najnovšie správy prezrádzajú, že sú to práve tieto tri pripravované iPhony, ktoré by sa kvôli novej technológii zobrazovacieho panela mali rozlúčiť s funkciou 3D Touch.

Analytik spoločnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, je už vo svete smartfónov známou osobnosťou, ktorá neraz dokázala predpovedať vlastnosti pripravovaných iPhonov. Tentokrát sa jeho pozornosť uprela na ďalšie 3 novinky, ktoré má Apple ukázať počas tohtoročnej septembrovej premiéry. Medzi nimi by sa mal fanúšikom tejto značky ukázať aj model so 6,1″ displejom. Ten môže v sebe kombinovať prvky iPhonu X a iPhonu 8, no jeho displej zrejme bude o jednu funkciu ochudobnený.

Apple bude musieť cenu nových obrazoviek kompenzovať niekde inde

Je to opäť Ming-Chi Kuo, ktorý predpokladá, že tento kúsok bude vybavený vylepšeným zobrazovacím panelom, ktorý vyjde výrobcu kvôli novým technológiám o čosi drahšie ako doterajšie obrazovky jeho smartfónov. Podľa odhadov by sa cena jedného takéhoto displeja mohla pohybovať na úrovni od 23 do 26 dolárov.

To ale môže ovplyvniť celkové výrobné náklady, ako aj finálnu cenu. Kvôli zvýšenej cene by tak mal Apple zakročiť a kompenzovať túto situáciu absenciou funkcie 3D Touch. Nový iPhone so 6,1″ displejom by mal v sebe niesť displej s tzv. „Cover Glass“ senzorom.

Nenechaj si ujsť
Samsung a Apple dohadujú ďalšiu spoluprácu. Rokujú o cenách

Práve tento vylepšený komponent by mal vážiť ešte o čosi menej ako aktuálne displeje a zároveň by mal byť v porovnaní s nimi aj odolnejší voči nárazom. Dotykový modul v tomto prípade bude presunutý zo zobrazovacieho panela priamo na povrch skla. Ming-Chi Kuo hovorí aj o neznámom senzore tohto iPhonu, ktorý v ňom má byť aplikovaný vo forme tenkého filmu.

Jeho funkcionalita a využitie ale zatiaľ ostáva naďalej nezodpovedanou otázkou. Vylúčenie funkcie 3D Touch však môže rozdeliť používateľov na dva tábory. V jednom budú tí, ktorí si ju obľúbili a v novom iPhone im bude chýbať a druhá polovica si jej absenciu možno ani nepovšimne.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple Canada/YouTube

Dohady ale hovorili aj o tom, že spoločnosť z Cupertina môže vyvíjať nové bezdotykové ovládacie gestá systému, či displej so zahnutými okrajmi. To, či sa niektorá z týchto technológií ocitne v nových iPhonoch ale stále nie je potvrdené.

Takéto informácie by však mohli naznačovať použitie displeja s „Cover Glass“ senzorom aj vo všetkých budúcoročných modeloch. Od roku 2019 by sme sa tak mali zrejme nadobro rozlúčiť s funkciou 3D Touch, ktorá môže do iPhonov naposledy zavítať už len tento rok. Pokiaľ by Apple túto možnosť kvôli novým displejom odstránil, chýbala by ti?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom