Spojené štáty robia všetko, čo je v ich silách, aby Huawei zrazili z piedestálu lídra telekomunikačných technológií v oblasti 5G. Najnovšie zvažuje USA akvizíciu konkurenta v podobe spoločnosti Ericsson.
Portál Gizchina prostredníctvom čínskeho denníka MyDrivers priniesol nové informácie z dobre známej kauzy Huawei voči USA. Po predchádzajúcich správach, že USA finančne podporuje Brazíliu a iné krajiny v nákupe 5G telekomunikačných technológii od konkurencie Huawei, prichádza pre čínskeho giganta ďalší negatívny krok.
Chystaá Trump ďalší podraz?
Podľa nových informácií Spojené štáty seriózne uvažujú, že doposiaľ neznámym spôsobom skúpia spoločnosť Ericsson, ktorá v rámci vývoja a predaja 5G technológii patrí medzi konkurentov Huawei. USA tak zdá sa nedokážu prijať fakt, že Huawei je aktuálne celosvetovým lídrom v oblasti telekomunikačných technológií.
The U.S. is considering the acquisition of Ericsson to fight Huawei #huawei https://t.co/9hD7RsavDi
— Giz China (@Gizchina) June 26, 2020
Čínsky gigant má na globálnom telekomunikačnom trhu podiel 28 % a okrem toho má 20 % podiel pri 5G patentoch. Navyše, jeho technológie sú oproti konkurencii lacnejšie a zároveň má v ponuke široký arzenál zariadení.
USA sú však stále silné v oblasti vedy a techniky. Dá sa povedať, že rôzne čipy a softvéry sú previazané práve na americkú technológiu. V skutočnosti v oblasti telekomunikácií celosvetovo neexistuje takmer žiadna spoločnosť, ktorá by neprodukovala vlastné technológie akokoľvek prepojené s americkou technológiou.
Keď finančná podpora nestačí, na rad prichádza odkúpenie
Spojené štáty už preto vzniesli voči Huawei rôzne sankcie, ktoré ho neoprávňujú priamo používať americké technológie alebo spolupracovať so spoločnosťami, ktoré ich využívajú. Existujú však aj iné metódy, ako môže USA čínskej firme znepríjemniť podnikanie. Podľa doposiaľ neoverených informácií administratíva Donalda Trumpa hľadá spôsoby, ako podporiť konkurenciu čínskeho giganta.
@Huawei #US Trump extends Huawei ban to May 2021
President Trump inked an extension to the US government's ban on American companies' business with China's Huawei.https://t.co/X4I37hJMEa pic.twitter.com/BsBa5IrdFB— BuddeComm (@Budde_Comm) May 15, 2020
Príkladom by mohlo byť poskytovanie finančných prostriedkov, právnu podporu a daňové stimuly spoločnostiam ako Ericsson a Nokia. Tie by ale úplne nevyriešili fundamentálny problém, a tak USA zvažuje, že umožní americkým spoločnostiam skúpiť konkurenčné firmy Huawei. Podľa všetkého bolo najvhodnejšou voľbou bolo odkúpenie Ericssonu spoločnosťou CISCO.
Trump administration mulling options to counter Huawei and strengthen U.S. telecom base, according to @WSJ: acquiring Ericsson or Nokia through Cisco or private equity, providing tax breaks or assistance to "relocate" to the U.S., and supporting Open RAN. https://t.co/FhTYu7Kdj9 pic.twitter.com/r25pdrdgMP
— Gary Lerude (@MWJGary) June 26, 2020
Nie je však jasné, ako by to Spojené štáty urobili. Existuje totiž otázka, či vláda USA môže prinútiť americké spoločnosti, aby odkúpili Ericsson, ktoré to na druhej strane nemajú v úmysle.
Dôvodom je skutočnosť, že trh s telekomunikačnými zariadeniami nie je odvetvím s vysokými ziskami a mnoho amerických spoločností teda nemusí mať záujem naň vstúpiť.
Huawei zostáva vo svojom postoji neoblomný
Či už je posledná správa pravdivá, alebo nie, nebudeme prekvapení, ak by sme sa v najbližšej dobe dozvedeli o odkúpení Ericssonu alebo inej konkurencie americkou spoločnosťou.
Čínsky gigant však stále zostáva vo svojom stanovisku neoblomný a tvrdí, že obvinia zo strany USA sú nepravdivé a žiadnu špionáž nevykonáva.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Reálnejší hokej si zahráš už iba na štadióne. NHL 26 predvádza svoje novinky, máme všetky detaily
Vypadával GPS signál a magnetické pole kolísalo. Zem zasiahol nebezpečný vesmírny hurikán
Rusi a EÚ sa za ním idú roztrhať. Rakety bude poháňať palivo budúcnosti, ktoré vyrobíme aj na Marse
Infikovali už aj ľudskú krv. Vedci našli konečné riešenie na likvidácu večných chemikálií
Rusi prišli o zlatú baňu. Európa si zabezpečila plyn bez nich, bude prúdiť z týchto krajín
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Najlepší „liek“ proti rakovine máš v sebe: Bežná aktivita spúšťa proces, ktorý brzdí rast nádorov až o 30 %
Šanca na prežitie je len 1 %. Slovensko má druhý najvyšší výskyt rakoviny pankreasu. Toto ju môže spúšťať, tvrdia vedci
Ukrajinci predstavili revolučnú dronovú zbraň „Čierna diera“. Bez jediného krátera rozdrví všetko v dosahu
Zvrat pred summitom Trumpa s Putinom: Ukrajina môže súhlasiť so zmrazením frontovej línie, tvrdí britský denník
Sladené nápoje miznú z regálov: Trhu hrozí kolaps, štát môže prísť o milióny
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- NASA sleduje emisie CO2 z vesmíru. Najväčší znečisťovateľ v Európe je blízko Slovenska
- Spojenec Slovenska stavia svoju najdrahšiu zbraň. Ponesie 144 jadrových hlavíc a vyzerá ako zo sci-fi
- Stávka na istotu sa zmenila na nočnú moru. Budúcnosť série John Wick je v ohrození, stala sa nečakaná vec
- Trhu hrozí úplný kolaps. Šéf veľkej automobilky sa otvorene postavil proti zákazu spaľovákov
- Európa sa vráti 20 000 rokov späť v čase, katastrofu už nemožno zastaviť
-
- NASA sleduje emisie CO2 z vesmíru. Najväčší znečisťovateľ v Európe je blízko Slovenska
- Najväčší nepriateľ nebol Rus, ale mikro zabijak. Vedci po 200 rokoch odhalili, čo zabilo armádu Napoleona
- Spojenec Slovenska stavia svoju najdrahšiu zbraň. Ponesie 144 jadrových hlavíc a vyzerá ako zo sci-fi
- Európa sa vráti 20 000 rokov späť v čase, katastrofu už nemožno zastaviť
- Trhu hrozí úplný kolaps. Šéf veľkej automobilky sa otvorene postavil proti zákazu spaľovákov
-
- NASA sleduje emisie CO2 z vesmíru. Najväčší znečisťovateľ v Európe je blízko Slovenska
- Najväčší nepriateľ nebol Rus, ale mikro zabijak. Vedci po 200 rokoch odhalili, čo zabilo armádu Napoleona
- Spojenec Slovenska stavia svoju najdrahšiu zbraň. Ponesie 144 jadrových hlavíc a vyzerá ako zo sci-fi
- Najnovší vynález Číňanov navždy zmení elektromobily. Môže byť nasadený okamžite a pochovať spaľováky
- Európa sa vráti 20 000 rokov späť v čase, katastrofu už nemožno zastaviť
Rada Európy vyslala jasný odkaz: Prestaňte predávať zbrane do tejto krajiny
Niečo sa chystá a „nikto nevie čo“. USA začali vojenské cvičenia s nečakanou krajinou
Na objavenie čakal 66 rokov. Antarktída odkryla príbeh vedca, ktorý nečakane zmizol
Tesla sa pustí do energetiky. Britom ponúkne elektrinu aj nové možnosti
Pokuty až 18-tisíc eur. Taliansko ide po vodičoch bez kompromisov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP