Huawei dostáva od USA ďalší nepríjemný podraz. Americká Medzinárodná rozvojová finančná korporácia bude rozdávať fondy pre Brazíliu a iné regióny, aby sa vyhli Huawei a nakúpili 5G technológie od konkurencie.

Portál Gizmochina nedávno priniesol novinky, ktoré rozhodne neprilepšia situácii medzi USA a Čínou. Huawei už dlhodobo bojuje voči prísnym sankciám zo strany USA, ktoré najnovšie eskalovali do ďalšieho excesu. Brazílsky diplomat totižto odhalil, že vláda USA plánuje poskytovať finančné prostriedky spoločnostiam v krajine a ďalším krajinám na nákup 5G technológie od konkurentov čínske spoločnosti.

Žiadna dobrá vôľa, ale zjavný cieľ

Podľa všetkého chce USA skutočne pomáhať pri financovaní telekomunikačných operátorov v Brazílii a ďalších krajinách. Nejde však len o dobrú vôľu, ale dôvodom je zabránenie operátorom v nákupe 5G technológie od „nedôveryhodných“ čínskych spoločností. Tento dôvod tak zjavne poukazuje na Huawei. Podľa veľvyslanca Todda Chapmana sa našli vhodnejšie alternatívy pre technológiu 5G prostredníctvom spoločností Ericsson, Nokia a Samsung.

Zobraziť celú galériu (0)
Wochit Tech/YouTube

Finančné prostriedky má podľa všetkého prideľovať americká Medzinárodná rozvojová finančná korporácia (DFC), ktorá je vládnou agentúrou financujúcou projekty súkromného rozvoja. Chapman ďalej uviedol, že Huawei Technologies je nedôveryhodná ako partner, ktorý by mal pomôcť vybudovať 5G siete na celom svete aj napriek tomu, že je najväčším poskytovateľom telekomunikačných zariadení na svete.

USA pokračuje v diskreditácii Huaweiu

Samotný Huawei už funguje v Brazílii viac ako 20 rokov a aktuálne spolupracuje s miestnymi telekomunikačnými operátormi na testovaní 5G sietí v niektorých regiónoch. Podľa všetkého je už vybudovaná aj podstatná časť chrbticovej infraštruktúry siete. Medzi významných operátorov, ktorí sa na výstavbe a testoch 5G sietí v krajine podieľali, patria Telefónica Brasil SA, TIM Participacoes SA, America Movil’s Claro a Oi SA.

Zobraziť celú galériu (0)
VectorStock (úprava redakcie)

Chapman tak verejne varoval Brazíliu, že využitie čínskych spoločností pri nasadení 5G v krajine by mohlo odradiť investície iných zahraničných spoločností, ktoré nedôverujú tejto technológii. Zo strany USA tak ide o ďalšie zjavné úsilie, ktoré má za úlohu zdiskreditovať Huawei. Portál Reuters v tomto smere cituje Champmana, ktorý na tieto skutočnosti reagoval slovami:

„Jednoducho len upozorňujeme svojich priateľov a spojencov v Brazílii, že máme obavy, ktoré zdieľajú aj mnohé iné krajiny na svete, že takáto technológia nie je správnou cestou.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom