Smartfón Mi MIX Alpha je realitou ešte len pár hodín a už sa začínajú objavovať nové zákulisné informácie o futuristickom skvoste. Xiaomi naň údajne minulo vyše 63 miliónov eur a vývojom strávilo 2 roky. 

Xiaomi hostilo 24. septembra udalosť, na ktorej sme boli svedkami predstavenia 5G smartfónu Mi 9 Pro 5G a tiež novej verzie populárnej nadstavby MIUI 11. Okrem toho však svoj priestor dostal aj futuristický koncept smartfónu Mi MIX Alpha. Okrem mena však ohúril svet hlavne displejom, ktorý ponúka pomer k telu smartfónu na úrovni neuveriteľných 180,6 %.

2 roky výskumu a investície v závratnej výške

Už pred predstavením Xiaomi pútalo na tento smartfón pozornosť a technologickým svetom sa začali šíriť špekulácie, že ide o skladací smartfón. Predstavenie Mi MIX Alpha ale tieto dohady prekazilo a prinieslo koncept, ktorého takmer celý povrch tvorí displej. Ak sa na tento koncept pozrieme v celej kráse, musí nám byť jasné, že jeho vývoj nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou.

Portál Gizchina priniesol tvrdenia CEO Xiaomi, Lei Juna, ktorý o novinke čo-to prezradil. Gigant údajne začal s vývojom smartfónu minimálne 2 roky dozadu, pričom na tento projekt pridelil takmer 1000 inžinierov. Po finančnej stránke Xiaomi investovalo viac ako 63 milióna eur. Ako hovorí Lei Jun, investície však ešte v tomto bode nekončia a do budúcnosti plánuje čínsky gigant opäť investovať až 1,2 miliardy eur do ďalšieho výskumu a vývoja.

O pokročilosti smartfónu niet pochýb

Ak si zoberieme samotný koncept Mi MIX Alpha, displej s pomerom k telu na úrovni 180,6 % stále nie je všetko. Okrem toho displej ponúkne zabudovaný snímač odtlačkov prstov a rovnako umožní svojím povrchom reprodukovať zvuk. Ovládacie prvky po hranách displeja má na starosti špeciálny duálny čip, pričom hrany sú taktiež citlivé na tlak a dokážu zobrazovať notifikácie.

Aby sme nezabudli, smartfón navyše ponúka 108 MPx fotoaparát, ktorý je chránený zafírovým sklom. Hrúbka horného a dolného rámiku vyrobeného zo zliatiny používanej v letectve je na úrovni 2,15 mm, pričom pás na zadnej strane obsahujúci fotoaparáty je vyrobený z keramiky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP