Len nedávno čínske Xiaomi lákalo fanúšikov na predstavenie nových zariadení, medzi ktorým sa však ocitlo aj čosi nevídané, niečo, čo doteraz smartfónový svet nepoznal. Tento gigant sa totiž odhodlal zájsť ďalej ako všetci ostatní a priniesol na svet nevšedný model, ktorý je takmer celý obklopený obrazovkou a v útrobách skrýva to najlepšie z dielne výrobcu. Xiaomi Mi MIX Alpha je jednoducho smartfónom ako z budúcnosti, ktorý sa stáva realitou už dnes, no jeho netradičnej výbave odpovedá aj vysoká cena. Téme sa venoval portál Android Authority.

Experimenty výrobcov smartfónov sa v uplynulých rokoch vyberali rôznymi smermi, a tak sme sa dočkali zariadení, ktoré svojimi vlastnosťami nezapadali do radu konvenčných modelov. Po tých ohnutých a nedávno aj skladacích smartfónoch však všetkých prekvapuje čínske Xiaomi, ktoré dnes odhalilo svoju víziu do budúcnosti. Model Mi MIX Alpha prezentuje unikátne spojenie futuristického dizajnu, titánovej konštrukcie a najlepších technológií, ktoré z neho robia smartfón s azda najlepšou výbavou.

Xiaomi ohromuje smartfónom s neskutočným dizajnom a špičkovým hardvérom

Niekto by to mohol nazvať víziou, iný zasa šialenstvom či zbytočnosťou. Faktom však ostáva, že táto novinka prináša zahnutý displej, ktorý z prednej steny prechádza po okrajoch smartfónu až na zadnú stranu, kde sa tiahne priamo k miestu pre ohromný 108 MPx fotoaparát.

Celkovo tak plocha displeja presahuje plochu samotnej konštrukcie, a tak sa niet čo diviť, že pomer displeja k telu dosiahol až 180,6 %. Obrazovke pritom museli ustúpiť aj hardvérové tlačidlá a jediné tenké rámiky s hrúbkou iba 2,15 mm sa nachádzajú nad a pod týmto panelom.

Takáto obrazovka pritom v sebe skrýva aj množstvo moderných technológií a nájdeme pod ňou napríklad ultrazvukový proximity senzor. Jeho bočné strany sú citlivé na tlak a počas bežného používania majú zobrazovať notifikácie a ikony, ktoré bežne nájdeme vo vrchnej časti. Displej pritom sníma aj multitouch a špeciálne senzory, spolu s umelou inteligenciou, sa starajú o eliminovanie náhodných a nechcených dotykov pri držaní zariadenia. Haptickú odozvu pre softvérové tlačidlá hlasitosti poskytuje lineárny motor.

Jediným miestom, ktoré rozdeľuje displej, je keramický pás chránený zafírovým sklom pre hlavný a zároveň jediný trojitý fotoaparát. Ten však svojou výbavou mnohým vyrazí dych.

Rozlíšenie hlavného Samsung snímača s veľkosťou 1/33″ a 4-osovou optickou stabilizáciou totiž dosahuje až 108 MPx (12 032 x 9 024 pixelov), pričom zvyšné dva fotoaparáty ponúkajú 20 MPx a 12 MPx rozlíšenie. Nechýba tu však ani 2-násobný optický zoom, laserové zaostrovanie či podľa výrobcu možnosť fotenia makro fotiek iba zo vzdialenosti 1,5 cm.

Unikátny smartfón za poriadne vysokú cenu

Zvyšok hardvérovej výbavy potom tvorí procesor Snapdragon 855+, s ktorým spolupracuje 12 GB RAM. Dostupných je aj 512 GB pre súbory a veľká 4 050 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania s výkonom 40 W. Tak inovatívnemu smartfónu nechýba ani podpora pre 5G, informoval The Verge.

Za to všetko si však Xiaomi pýta cenu, akú doteraz na svoje smartfóny nikdy nenalepilo. Model Mi MIX Alpha bude vyrobený iba v obmedzenom počte kusov a teda pôjde o jedinečný kúsok, ktorý sa nedostane ku každému. Prípadný záujemca by si však mal pripraviť zhruba 2 550 €. Dostupný bude od decembra tohto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP