Na scéne sa nám v poslednom čase objavujú nové smartfóny ako huby po daždi a výnimkou nie je ani Xiaomi. To v poslednom čase púta pozornosť novým mysterióznym zariadením Mi MIX Alpha s pomerom displeja k telu na úrovni 100 % a nevídaným 108 MPx fotoaparátom.

V poslednom období sme boli svedkami predstavenia nových iPhonov, ukázali sa aj najnovšie modely Huawei Mate 30 a onedlho prídu na scénu aktualizované modely OnePlus 7T. Na scénu sa však hlási ďalší nový smartfón, no tentoraz od Xiaomi. Čínsky gigant ho však opriadol rúškom tajomstva a na sociálne siete zavesil pozoruhodnú upútavku.

Super zahnutý displej či skladací smartfón?

Týmto mysterióznym zariadením je Xiaomi Mi MIX Alpha. Ako si na upútavke môžeš všimnúť, zariadenie je umiestnené medzi knihami a naznačuje extrémne zahnutý displej, ktorý by mohol ísť ešte ďalej ako vodopádový nedávno predstavený v modeloch Mate 30 či Vivo Nex 3. V radoch fanúšikov spôsobilo toto zariadenie rozruch.

Okamžite sa začalo špekulovať, či pôjde o extrémne zahnutý displej alebo skladací smartfón od Xiaomi, o ktorom sme už dlhší čas nepočuli. Túto hádanku ale rozlúštil sám CEO Lei Jun, ktorý prostredníctvom účtu na sociálnej sieti Weibo vyvrátil dohady o skladacom smartfóne. Na to sa objavil príspevok od ďalšieho z predstaviteľov Xiaomi, konkrétne Lu Weibinga. Ten naznačil, že displej Mi MIX Alpha poženie pomer displeja k telu smartfónu cez 100 %, čím zatieni aj Vivo Nex 3.

Vieme teda, že novinka nebude skladacím smartfónom a pomer displeja k telu smartfónu poženie dokonca aj cez 100 %. Dohadom to však neučinilo koniec a špekulovalo sa ďalej.

Ponesie mysteriózna novinka 108 MPx fotoaparát?

Xiaomi má skutočne v láske naťahovanie svojich fanúšikov a okrem spomínaného Mi MIX Alpha na sociálnu sieť zavesilo príspevok, ktorý ukazuje fotografie vytvorené za pomoci 108 MPx fotoaparátu. Vďaka Google prekladaču sa môžeme dozvedieť, že v príspevku gigant hovorí o „100 MPx ére“ a naznačuje rozlíšenie fotografií, ktoré bude na úrovni 12 032 x 9 024 pixelov.

Zobraziť celú galériu (2)
Kvalita fotiek pri rozlíšení 12 032 x 9 024 pixelov by mala ponúknuť vskutku vysokú dávku detailov a nevídanú ostrosť. Zdroj: Xiaomi/Weibo

 

Aby toho nebolo málo, Xiaomi navyše hovorí, že veľkosť snímky vyhotovenej 108 MPx fotoaparátom presiahne 40 MB. O tom, že Xiaomi použije 108 MPx fotoaparát v jednom zo svojich budúcich zariadení, sme vedeli už skôr.

Vzhľadom na to, v akom čase sa tento najnovší príspevok objavil, je možné sa domnievať, že doposiaľ nevídaný fotoaparát ponesie práve Mi MIX Aplha.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom