Žiaľ, ani rok 2021 neustupuje v trende šírenia dezinformácií a hoaxov. Práve naopak, už od jeho začiatku tu máme hneď niekoľko bizarných teórií, ku ktorým sa teraz pridáva aj diagram čipu z očkovacej vakcíny proti COVID-19. Na nezmyselnosť šírenej informácie upozornil rumunský portál Ziaristii, na Slovensku ako prvý upozornil na tému web Techbox.

Ľudia by sa na celom svete mali začať tešiť, keďže prvé vakcíny proti COVID-19, ktoré lynčovalo snáď všetky oblasti života posledných 9 až 10 mesiacov, sú už v obehu.

Na druhej strane je však smutnou správou, že medzi nami sú aj takí, ktorí vakcíny spochybňujú, často s bludnými a ťažko uveriteľnými a v mnohých prípadoch hlavne nepodloženými teóriami.

Bill Gates a očipovanie ľudstva

Rumunský portál upozorňuje na prinajmenšom bizarný hoax, šíriaci sa najmä tamojším Facebookom a Twitterom. Konšpirátori zdieľali na sociálnych sieťach obrázok diagramu, opisujúceho fungovanie nanočipu v očkovacích vakcínach na COVID-19 od spoločnosti Pfizer.

Ako v prípade ostatných konšpirácií, aj táto zdieľala hneď niekoľko spoločných znakov pre tieto rýchlo sa šíriace informácie. Podávanie správy je na oko komplexné, no v jadre až detinsky jednoduché, kedy jej spôsob podávania je zároveň úderný, a to aj vďaka použitiu dnes už obľúbeného výrazu 5G sietí.

Správa pôvodne v rumunčine opisuje fungovanie čipu na rôznych úrovniach frekvencie v závislosti od každého infikovaného jedinca. Za extrahovaním čipu z vakcíny stojí Rusko, ktoré je také srdečné, že sa s celým svetom podelilo o extrémne tajných plánoch zotročenia ľudstva filantropa Gatesa.

Ziaristii

Frekvencia zbiera signál 5G, ktorý pomocou ovládačov BASS, TREBLE a VOLUME, ovláda pokyny v ľudskej hlave na základe psychického rozpoloženia (šťastia a smútku) jedinca. Srdcom nanočipu sú 4 procesory a 4 tranzistory, kde hlavné dva procesory nesú označenie MT-2 a TL072.

Práve druhý zo spomínaných je údajne extrémne drahý procesor, využívaný na vojenské účely, a tak by sa k nemu bežní obyvatelia za normálnych okolností nemali dostať.

Boss

Slovenský portál Techbox, ktorý upozorňuje na tému, udáva, že v skutočnosti ide o schému zapojenia gitarového príslušenstva Boss MT-2 Metal Zone. V prvých štádiách šírenia príspevku išlo údajne o vtip, ktorý však prerástol samotného iniciátora a aj napriek svojej nezmyselnosti a najmä nepodloženosti sa rumunskými sociálnymi sieťami šíril svetelnou rýchlosťou.

Žiaľ, ani u nás nejde o zriedkavú situáciu

Jedným príkladom za všetky je Slovák, ktorý na jeseň minulého roka zdieľal na Facebooku informácie o 5G vysielači v Liptovskom Mikuláši zabíjajúcom okolitý hmyz a vtáctvo.

Pomimo dezolátnych informácií spojených s celoplošným testovaním sme sa minulý rok stretli aj s údajným umiestňovaním 5G antén do rúšok, kedy ide len o jeden z podnetov, prečo bola aj vláda nútená podstúpiť patričné kroky.

Zostavila špeciálny systém na boj proti hoaxerom, kedy medzitým aj samotný Facebook nenávratne zrušil stránku dlhé roky upozorňovaného a pravdepodobne nenapraviteľného konšpiračného webu Zem a Vek. Snáď aj tieto kroky pomôžu k boju proti šíreniu dezinformácií, ktorých bolo minulý rok rekordné množstvo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom