Portál Živé.sk ako prví po čitateľskom tipe upozornil na video trailer odhaľujúci novinku, ktorou je príchod ďalšej streamovacej platformy Disney+ na slovenský trh.

Aktualizácia 9.11.2020 18:50:

Úpútavku na príchod streamovacej platformy Disney+ vo forme videa, ktoré sa včera objavilo na YouTube, Disney nezverejnilo. Kanál Disney+ Slovensko totiž spoločnosti nepatrí, čo potvrdila v stanovisku pre portál Živé.sk a zároveň odkázala, že oficiálne vyhlásenia nerobí na sociálnych sieťach, ale cez tlačové správy.

Informácie o príchode streamovacej platformy však potvrdili aj viacerí slovenskí TV operátori, ktorý poskytli vyjadrenia aj pre našu redakciu. Antik, UPC či Telekom už o ďalšej spolupráci s Disney rokujú a ďalšie informácie by mali byť známe už čoskoro. Za uvedenie nesprávnych informácií ohľadom traileru sa ospravedlňujeme.

Pôvodný článok:

Spoločnosť Disney odhalila video na svojom novom YouTube kanáli Disney+ Slovensko a dozvedáme sa z neho množstvo dôležitých informácií, ktorou je napríklad aj cena mesačného predplatného pre Slovensko.

„Sledujte všetky tieto tituly a ešte viac na Disney +, ultimátne streamovacie miesto na zábavu zo sveta Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic. Disney + bude uvedený na slovenský trh už v priebehu roka 2021 za 6.99 € mesačne. Začnite streamovať už čoskoro,“ píše sa v popise pod videom.

Na záver videa sa nachádza informácia, že služba bude u nás k dispozícii už čoskoro, no presnejší dátum z roku 2021 zatiaľ nie je známy. Práve Disney+ sa v priebehu tohto roka ukázalo ako jeden z najambicióznejších konkurentov Netflixu.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (úprava redakcie)

Pred pár týždňami totiž služba prekročila hranicu 60 miliónov predplatiteľov a zároveň rozšírila svoju pôsobnosť vo viacerých európskych krajinách. Službu chcú ponúkať aj najväčší slovenskí TV operátori, niektorí z nich poskytli FonTech.sk svoje vyjadrenia. Nespornou devízou platformy je aj lokalizácia do češtiny pre viacero najznámejších projektov z ponuky.

Antik

„Sme v pravidelnom kontakte s týmto vysielateľom-poskytovateľom služby Disney+ a hneď ako bude služba dostupná na komerčné účely a technickú implementáciu, máme v pláne a v úmysle  ju taktiež poskytovať,“ povedal pre redakciu FonTech.sk Ing. Vlastimil Lakatoš, Head of TV Services. 

Orange

„Stále platí, že zákazníkom chceme poskytovať čo najpestrejší a najkvalitnejší obsah. Nevylučujeme preto ani prípadné zaradenie spomínanej stanice. O zmenách v ponuke budeme informovať, keď to bude aktuálne,“ uviedla hovorkyňa Orange, Alexandra Piskunová. 

UPC

„So spoločnosťou Disney rokujeme o ďalšej spolupráci, v tejto chvíli je predčasné hovoriť o výsledkoch. Máme záujem priniesť našim zákazníkom čo najviac atraktívneho obsahu ako v ponuke lineárnej TV, tak aj v ponuke VoD, resp. SVoD,“ oznámil redakcii Jaroslav Kolár. 

Telekom

„Spoločnosť Disney je jeden z našich najsilnejších partnerov a máme s nimi veľmi dobrú spoluprácu zahŕňajúcu TV kanály Disney, Disney Jr., National Geographic či NG Wild. Rokujeme aj o ďalších možnostiach spolupráce, kde je potenciálne jednou z tém aj Disney+ ako ich najnovší produkt s výrazným svetovým roll-outom. Aj naša materská spoločnosť Deutsche Telekom je vo veľmi dobrom kontakte s Disneym a uzatvorila pre Disney+ exkluzívne partnerstvo v rámci telco sektora.

Kľúčovým faktorom je pri Disney+ aj zmysluplná lokalizácia i programová ponuka. V našom regióne je Disney brand stále vnímaný najmä cez detský lineárny kanál a obsah pre deti, ale Disney+ ide nad rámec tohto zamerania a ponúka ďalší obsah vrátane Star Wars, Marvel produkcie či celú knižnicu Foxu.

Celý trh zaregistroval veľmi výrazné akvizičné aktivity v posledných rokoch, ktoré smerujú k posilňovaniu obsahu. A prvé výsledky jednoznačne potvrdzujú, že Disney+ rastie na sile a môže postupne oslabovať postavenie iných hráčov ako HBO či Netflix. Samozrejme, štart takej platformy má význam pri dostatočnej lokalizácii, na čo dbáme aj pri našich potenciálnych rozhodnutiach,“ poodhalil bližšie detaily hovorca Telekomu, Michal Korec. 

Čo ostatní a ako bude vyzerať slovenský trh v budúcom roku?

Službu má v úmysle poskytovať aj Satro, a to ihneď, ako bude k dispozícii pre operátorov. Operátor Swan momentálne so spoločnosťou Disney nerokuje ohľadom možnej spolupráce.

Okrem Disney+ mieri na Slovensko aj streamovacia služba od Amazonu, Amazon Prime Video, taktiež v našej lokalizácii. Amazon v súčasnosti zadáva zákazky prvým prekladateľom a štart je odhadovaný taktiež na rok 2021, pričom sa očakáva simultánne spustenie pre český aj slovenský trh. Tá má u nás síce mizivú mieru obľúbenosti, no nechýbajú jej známe tituly a exkluzívne sa na nej objavil napríklad aj nový Borat 2.

Služba je dostupná na všetkých populárnych platformách, ako Android zariadenia, Apple smartfóny a tablety, Amazon Fire Tablet, Android smart televízie a televízie od LG a Samsungu, Apple TV, Chromebook, Chromecast, Amazon Fire TV, Apple AirPlay, konzoly PS4 a Xbox One, Roku a Vizio SmartCast TV.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom