Na jednu z najmladších streamovacích služieb, Disney+, ktorá zažíva v podporovaných krajinách obrovský boom a nedávno sa konečne dostala aj do Európy, čakáme na Slovensku už nejaký ten piatok. Podľa najnovších informácií stránky Netflix CZ + SK Fans sa však budúci rok čakanie skončí, pričom spolu s Disney+ k nám príde aj česká lokalizácia Amazon Prime Video.

Vojna streamovacích služieb sa rozbehne aj u nás

Súboje medzi streamovacími službami si za posledný rok získali obrovskú pozornosť, ktorú si pritiahol najmä vstup nových gigantov Disney a Apple s vlastnými platformami na trh. Práve Disney+ sa v priebehu tohto roka ukázalo ako jeden z najambicióznejších konkurentov Netflixu. Pred pár týždňami totiž služba prekročila hranicu 60 miliónov predplatiteľov a zároveň rozšírila svoju pôsobnosť vo viacerých európskych krajinách.

Česko a Slovensko však často pri expanziách podobných služieb bývajú na „chvoste Európy“ a inak tomu nie je ani v prípade Disney+, ktoré sme u nás pôvodne očakávali už koncom tohto roka. Na streamovaciu platformu si však ešte nejaký čas počkáme, pričom služba plánuje ostrý vstup na český a slovenský trh v druhej polovici 2021.

Čo sa týka ceny, tá bude podľa fanúšikovskej stránky v susednom Česku nastavená na približne 180 CZK mesačne vrátane podpory 4K, čo je v prepočte asi 6,70 €, predplatitelia služby podľa predbežných informácií môžu rátať s českou lokalizáciou v podobe českých titulkov a dabingu.

Počas nedávneho spustenia Disney+ v Portugalsku, Nórsku, Dánsku, Švédsku, Fínsku, Islande, Belgicku a Luxembursku však americký gigant nastavil predplatné na 6,99 € mesačne, respektíve 69,99 € za ročné predplatné, čo je suma, ktorú môžeme pravdepodobne očakávať aj pri štarte služby na Slovensku. Pre porovnanie, základné predplatné Netflixu ťa v našich končinách momentálne vyjde na 7,99 €.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / IG UK

Disney+ však nebude jedinou službou, ktorá plánuje plne expandovať na český a slovenský trh. Stránka Netflix CZ + SK Fans tiež s odvolaním na českých prekladateľov upozornila, že budúci rok vstúpi na trh s plnou českou lokalizáciou aj služba Amazon Prime Video, ktorá už v súčasnosti zadáva zákazky prvým prekladateľom. Tá má u nás síce mizivú mieru obľúbenosti, no nechýbajú jej známe tituly a exkluzívne sa na nej objavil napríklad aj legendárny Borat 2.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP