Vyzerá to tak, že jediným dôstojným konkurentom Netflixu je relatívne nová služba Disney+. Tá prekročila magickú hranicu 60 miliónov predplatiteľov a zároveň sa rozširuje do ďalších európskych krajín, píše portál whatsondisneyplus.com.

Disney udrel klinec po hlavičke najsprávnejšie ako mohol. Službu si obľúbili predplatitelia po celom svete, ktorých podľa Rebeccy Campbell, predsedníčky zákazníckej divízie Disney, je už viac ako 60 miliónov:

„Celosvetovo sme prekonali 60,5 milióna platiacich divákov a pokračujeme v medzinárodnej expanzii Disney+ v ôsmich krajinách. Našou hlavnou prednosťou je kvalitný obsah a optimistické príbehy, ktoré očakávate od našich značiek.“

Ide o extrémny nárast predplatiteľov, keďže len v apríli mala služba okolo 50 miliónov platiacich konzumentov. Číslovka v blízkej dobe ešte o niekoľko miliónov narastie, keďže od včerajšieho dňa majú službu k dispozícii aj v Portugalsku, Nórsku, Dánsku, Švédsku, Fínsku, Islande, Belgicku a Luxembursku.

Cena v týchto krajinách je na úrovni 6,99 € mesačne, respektíve 69,99 € za ročné predplatné. Rovnakú cenovú politiku tak môžeme očakávať aj v prípade príchodu služby do našich končín.

Na príchod Disney+ a s ním aj kompletnej ságy Star Wars, Pixaroviek, ikonických disneyoviek alebo nekompromisného Mandaloriana na jednom mieste si na Slovensku ešte budeme musieť niekoľko mesiacov počkať. Pôvodne sme očakávali službu koncom tohto roka, no vzhľadom na pomalé tempo expanzie, podmienené aj koronakrízou, by sme optimizmom nesršili a sústredili sa skôr na budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom