Elektromobily Tesly boli doteraz účastníkmi viacerých dopravných nehôd, ktoré v niektorých prípadoch žiaľ skončili aj tragicky. Mnohokrát však tieto vozidla ukázali svoju bezpečnostnú stránku, keď sa im aj pri na pohľad desivých haváriách podarilo posádku ochrániť. Rovnako tak sa stalo aj pri nedávnej nehode Modelu X na Floride, do ktorého vrazil Nissan GT-R. Športový model do elektromobilu narazil vo vysokej rýchlosti, pričom náraz rozdelil Model X na dve polovice, informuje Teslarati. Nehoda si vyžiadala zranenia.

Svedkovia nehody opísali ako sa športový Nissan GT-R vo vysokej rýchlosti rútil cez križovatku, keď na semafóre svietilo už červené svetlo. Vodič Tesly Model X nestihol na danú situáciu zareagovať a vyhnúť sa nárazu. Po silnej zrážke bola zadná časť karosérie elektromobilu roztrhnutá, no našťastie nedošlo k vážnejším zraneniam.

Tesla Model X pri ťažkej havárii ochránila posádku

Posádku Nissanu previezla záchranka do nemocnice, šofér Modelu X sa po nehode dostal z vozidla po vlastných nohách, no s menšími zraneniami, informuje 7News Miami. Nissan GT-R mal po nehode zdemolovanú prednú časť a valil sa z neho dym. Do nehody boli zaplatené aj ďalšie 2 vozidlá, Ford Mustang a VW Golf, do ktorého Model X po zrážke narazil. Takýto náraz však nespôsobil poškodenie batériových článkov elektromobilu.

Nenechaj si ujsť
Toto sú aktuálne najbezpečnejšie autá podľa testov Euro NCAP. Tesla je kráľom, no lacný elektromobil sklamal

Tesla ich umiestňuje do podlahy tohto elektrického SUV, ktoré má vďaka akumulátoru nižšie ťažisko a aj kvôli tomu sa pri nehode vozidlo neprevrátilo. Batérie sú navyše chránené hybridnými a vysoko odolnými materiálmi, ale aj špeciálnymi deformačnými zónami, ktoré majú absorbovať nárazy. Aj samotná Tesla potvrdila, že jej elektromobily sú v porovnaní s bežnými vozidlami 3 až 4-násobne bezpečnejšie. Bezpečnosť Modelu X pritom dokázalo viacero testov, vrátane Euro NCAP.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Toto testovanie udelilo vozidlo najvyššie možné hodnotenie 5 hviezdičiek, ktoré získal po zhodnotení výsledkov vo viacerých testoch, vrátane testov bezpečnostných a asistenčných systémov. V tomto smere prekonáva Model X všetku konkurenciu. Detailné informácie o tomto testovaní elektromobilu nájdeš v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom