Zima a sneh zvykne prekvapiť cestárov v mnohých krajinách, nielen na Slovensku. V Severnej Amerike neboli tentokrát na snehovú nádielku pripravení ani skúsení vodiči, ktorí mali už s pár centimetrami snehu problémy. Vodič nákladiaku mal počas snehovej kalamity poriadne šťastie, keď jeho uviaznutý ťahač aj s návesom vyslobodila elektrická Tesla Model X.

Všetko sa to odohralo ešte pred pár dňami v Severnej Karolíne, kde vodiči nie sú na cestách zvyknutí na častý meteorologický úkaz v podobe snehu. Doplatil naň aj vodič kamiónu Volvo, ktorý s ťažkým strojom uviazol na zasneženej ceste. Problém bol čoskoro vyriešený príchodom odťahovej služby, ktorou však nebol špeciálny nákladiak na ťahanie kamiónov, ale Tesla Model X.

Model X v úlohe záchranného vozidla

Tento elektromobil si trúfol odtiahnuť na snehu a v miernom stúpaní niekoľko ton ťažký kamión. Vďaka svojim silným elektromotorom, vysokému krútiacemu momentu a pohonu všetkých kolies to táto Tesla zvládla. Zároveň ukázala aj svoju skvelú trakciu na snehom pokrytej ceste, kde však veľkú rolu zohrali taktiež správne pneumatiky. Celú akciu natočil na video kamarát majiteľa Modelu X, ktorý sa s ním podelil na Facebooku. Podľa neho ale bola aj takáto náročná úloha pre Teslu jednoduchá a auto s ťahaním kamióna nemalo vôbec veľký problém.

Nenechaj si ujsť
Tesla Model 3 vytvorila nový rekord pre elektrické autá. Cestu z LA do New Yorku zvládla za skvelý čas

Ťahanie niekoľkotonového ťahača s návesom ale môže mať svoje dôsledky. Keďže Model X nebol konštruovaný pre vyťahovanie nákladiakov zo snehu, výrobca by mohol majiteľovi zrušiť záruku. Taktiež mohlo počas ťahania dôjsť k nepríjemnej poruche, ktorú by opäť autorizovaný servis kvôli tomuto zákroku na snehu mohol uznať ako porušenie záručných podmienok. V každom prípade môže byť výrobca rád, že jeho elektromobil týmto netradičným spôsobom prezentoval svoju silu a kvalitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom