Alex Roy, editor pre magazín The Drive, sa vydal na dlhú cestu z LA až do New Yorku, ktorú absolvoval na Tesle Model 3. Svojou jazdou v tomto nádhernom vozidle zároveň vytvoril nový rekord pre elektrické vozidlá.

Alex začal svoju rekordnú cestu v Redondo Beach v Kalifornii a ukončil ju v newyorskom parkovacom dome neďaleko Empire State Building. Celú jazdu sa mu podarilo absolvovať len za 50 hodín, 16 minút a 32 sekúnd. Alex tak zlepšil svoj vlastný čas o celých 5 hodín, ktorý stanovil ešte v roku 2016 pri jazde s Modelom S za použitia autopilota.

Rekord napriek treskúcej zime

Dokonca dokázal vylepšiť aj čas, ktorý nastavili len minulé leto Jordan Hart a Bradly D’Souza v Model S 85D o viac ako hodinu. Počas celej cesty Alex nezabudol pridávať Tweety, väčšinou o zimnom počasí. Predsa len, zapnuté kúrenie by malo dosť veľký vplyv na dojazd. Samotný test však mal za úlohu vyskúšať aj takéto situácie a taktiež to, ako dobre funguje sieť nabíjačiek po celej krajine.

Inžinieri môžu byť spokojní

Hlavnou myšlienkou na pozadí celého testu bol fakt, že Model 3 mal v počiatočných fázach problémy vo výrobe a hlavne so spoľahlivosťou. Touto cestou však Model 3 vyvrátil všetky pochybnosti a aj napriek nepriaznivým podmienkam sa dokázal dostať z LA do New Yorku v rekordnom čase. Inžinieri v Tesle tak môžu kľudne spávať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom