banner-galaxy-a3-a5Na veľtrhu CES 2017 prezentovala spoločnosť Faraday Future svoje nové elektrické auto FF91, ktoré dostalo špičkovú výbavu a výkon. Práve výkon mu zabezpečil lepšiu akceleráciu ako má jeho hlavný rival Tesla Model S P100D. Elon Musk sa však len tak zahanbiť nenechá a zdá sa, že jeho Model S dostane špeciálny mód, s ktorým bude rýchlejší ako čerstvo predstavená FF91-ka.

Jeden rýchlejší ako druhý! Odpoveď Elona Muska na nedávno predstavené elektrické auto Faraday Future FF91 bola naozaj rýchla. Len pár dní po jeho predstavení odhalil CEO Tesly plány ako nové elektrické auto predbehnúť. V prvých rýchlostných testoch si mal možnosť vidieť ako model FF91 hravo zdolal protivníkov, medzi ktorými bola aj spomínaná Tesla. Rozdiel síce nebol veľký, no aj vďaka niekoľkým stotinám sa nováčik od Faraday Future stal víťazom. To chce Elon Musk s novým Ludicrous + módom zmeniť, oznámil na sociálnej sieti Twitter.

ff91_iceland_02-0zdroj fotografie: The Verge

TIP: Tech News: Elektrické auto Faraday Future FF 91 bude dvojnásobne drahšie ako Tesla Model S P100D!

Po predstavení modelu FF91 na výstave CES 2017 dostali majitelia Modelu S aktualizáciu, ktorá vylepšila akceleráciu automobilu na 2,4 sekundy, čo je len o stotinu viac ako je schopná dosiahnuť konkurencia. Už pri predstavení Faraday Future bolo jasné, že ide o poriadne rýchle auto, čo výrobca aj demonštroval rýchlostným testom priamo na pódiu. Výsledok bol jednoznačný a z 0 na 100 km/h vyštartoval model FF91 len za neuveriteľných 2,39 sekúnd.

tesla-model-szdroj fotografie: Tesla

Elon Musk však potvrdil, že plánuje akceleráciu Modelu S ešte vylepšiť a znížiť ju až o 5 stotín na čas 2,34 sekundy, čím prekoná aj svojho rivala. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne bližšie podrobnosti, nakoľko Tesla musí najprv absolvovať rozsiahle testy akcelerácie, no už podľa prvých informácií ide o skvelé vylepšenie, ktoré si majitelia Modelu S zamilujú a po úspešných testoch môžu očakávať novú aktualizáciu softvéru elektromobilu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP