banner-le-max-2
Na výstave spotrebnej elektroniky CES sme tento rok mohli vidieť mnoho zaujímavých noviniek, ku ktorým patrí aj elektrické auto Faraday Future FF 91. Táto novinka je nabitá špičkovou technológiou, čo z nej robí okrem iného aj auto s najvyššou akceleráciou. O novinku je vysoký záujem a jej cena rozhodne nebude nízka. 

Tí, ktorí si zamilovali nové elektrické auto FF 91 od Faraday Future a chceli jeho limitovanú edíciu „Aliance“, museli zložiť zálohu viac ako 4 500 €. Celkovo je novinka veľmi populárna a len za prvých 36 hodín výrobca zaznamenal viac ako 64 000 rezervácií, z ktorých každý bude musieť za svoju novú „hračku“ zaplatiť nemalé peniaze. Prvé správy hovorili o sume približne 190 000 eur, no CEO LeEca, Jia Yueting, potvrdil, že nový FF 91 bude stáť približne 276 000 €! Pre porovnanie, najvýkonnejšia verzia Tesly Model S, P100D, stojí okolo 130 000 €. Táto 6-ciferná suma je ale adekvátna tomu, čo 1050-koňové elektrické auto FF 91 ponúka. Okrem brutálneho výkonu dostala novinka aj futuristický dizajn a mnoho ďalšej skvelej výbavy, ktorá si svoju cenovku zaslúži.

faraday-future-ff91-oficialnezdroj fotografie: The Verge

TIP: CES 2017: Úchvatné elektrické auto Faraday Future FF91 má 1050 koní, lepšie zrýchlenie ako Tesla a futuristický dizajn

Ohromujúca je aj samotná akcelerácia auta, ktoré dokáže z 0 na 100 km/h zrýchliť už za 2,39 sekundy a je tak o pár stotín rýchlejšie ako Tesla. Faraday Future v rýchlostných testoch porazilo aj také známe mená ako Ferrari a Bentley. Predstavenie modelu FF 91 bolo skutočne veľkolepé a už na začiatku výrobca predstavil funkciu autonómneho riadenia, ktoré novinka zvládla bravúrne. Výrobca dokonca už spustil aj oficiálnu webovú stránku v Číne, na ktorej prijíma ďalšie objednávky pre ďalšiu verziu automobilu zvanú „Dream Partner“. Stačí, ak zákazník znova vopred zloží zálohu, tentokrát vo výške 6 000 €. Prvé kusy sa k majiteľom dostanú až v roku 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP