Len nedávno sa objavila informácia, že Huawei P40 Pro bude predstavený už v marci nasledujúceho roka priamo v Paríži. Len niekoľko hodín na to sa dokonca objavili aj exkluzívne rendery, ktoré ukazujú displej zaoblený po všetkých štyroch hranách.

Nedávno sme ti priniesli informáciu od samotného Richarda Yu, ktorý potvrdil, že Huawei P40 Pro bude predstavený v Paríži na konci marca nasledujúceho roka. Zároveň CEO čínskeho giganta uviedol, že novinka sa predstaví s dizajnom, ktorý sme „ešte nevideli“. Zdá sa, že teraz už vieme, čo týmito slovami skutočne myslel.

Displej zaoblený po všetkých 4 hranách

Známy leakster OnLeaks pôsobiaci na sociálnej sieti Twitter priniesol v spolupráci s portálom 91mobiles exkluzívne rendery očakávanej vlajkovej lode Huawei P40 Pro. Tie boli zostavené na základe uniknutých CAD nákresov a odhaľujú zásadné dizajnové zmeny. V prvom rade si môžeme všimnúť obdĺžnikový výstup sústavy zadných fotoaparátov.

Zdá sa, že tento dizajn zadného fotoaparátu uvidíme v roku 2020 často, nakoľko sme ho mohli vidieť už v podaní modelov Samsung Galaxy A51, Galaxy A71, Vivo V17 či ešte neoficiálnych smartfónov ako Galaxy S11 či OnePlus 8 Lite.

Veľmi zaujímavým prvkom ale bude dizajn prednej strany, ktorá prinesie displej zaoblený po všetkých štyroch hranách okrem samotných rohov.

Presné špecifikácie doposiaľ nie sú známe

Čo sa týka rozmerov samotného displeja, očakáva sa uhlopriečka na úrovni 6,5 až 6,7-palcov. Malo by sa samozrejme jednať o AMOLED panel, ktorý navyše ponúkne 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pri zaoblení všetkých hrán by sa mal dosiahnúť pomer displeja k telu smartfónu na úrovni 98 %. V prípade modelu P40 doplníme, že by malo ísť o plochý displej s uhlopriečkou o veľkosti 6,1 až 6,2-palcov.

Doposiaľ sa ale nevie, koľko fotoaparátov bude osadených na zadnej strane, no špekulácie hovoria o pätici senzorov. Prvým bude hlavný 64 MPx senzor Sony IMX686, ktorý bude nasledovaný 20 MPx ultraširokým a 12 MPx telefoto senzorom doplneným o marco a ToF senzor. V prípade predného fotoaparátu určite nepôjde o výsuvný motorizovaný modul.

Rendery však neukazujú, či bude prítomný kvapkový alebo dierkovitý výrez. Ide ale najpravdepodobnejšiu verziu, pretože prítomnosť prednej kamery pod displejom sa neočakáva.

Určite pod displejom ale nájdeme snímač odtlačkov prstov. Celý kolos by mala poháňať obrovská 5 500 mAh batéria s rýchlym 50W nabíjaním. Takéto špecifikácie by určite potešili nejedného fanúšika smartfónov a tak budeme s nadšením sledovať, či sa predpovede vyplnia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom