Koniec roka sa pomaly blíži a s ním sa začínajú dostávať na internet prvé informácie o budúcoročných vlajkových modeloch výrobcov smartfónov. Výnimkou nie je ani Samsung, jeho Galaxy S11 sa nám ukazuje na prvých, pomerne reálnych rendroch, píše portál NeoWin.

Prvé „reálne“ rendre vznikli v spolupráci portálu 91mobiles a leakera menom Steve H.Fly, ktorý je vo svojej oblasti známy pod prezývkou OnLeaks. Už na prvý pohľad si oproti súčasnej generácii smartfónov Galaxy môžeš všimnúť niekoľko zásadných rozdielov.

Prvým je diera v displeji, ktorá je na renderoch Galaxy S11 umiestnená v strede hornej časti displeja. Druhá výrazná zmena sa týka zadnej kamery a dovolíme si tvrdiť, že ak by finálny produkt vyzeral skutočne takto, Samsung už nijako nemôže poprieť, že sa značnou mierou inšpiroval u konkurencie.

Fotoaparát totižto na prvý pohľad pripomína kontroverzný „varič“ z iPhone 11 Pro, pretože všetky jeho snímače a blesk sú umiestnené vo farebne odlíšenom a ešte aj mierne vystúpenom obdĺžniku. Treba však uznať, že na čiernom smartfóne to nevyzerá až tak zle, ale na bielom to doslova bije do očí.

91mobiles, OnLeaks

Rozmery Galaxy S11 by mali byť podľa OnLeaks 73.7 x 161.9 x 7.8 mm s displejom veľkým 6.7″. Očakáva sa, že Samsung predstaví aj „Lite“ verziu, ktorá bude menšia s displejom o veľkosti 6.3″ a takisto aj verziu Galaxy S11+, ktorá ponúkne až 6.9″ displej. Ako sme ťa informovali už dávnejšie, displeje by mali ponúknuť 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Dva menšie modely by mohli prísť v 4G aj v 5G verzii, najväčší z bratov dostane iba 5G variant.

Parametre zadnej kamery sú zatiaľ otázne, no bolo by veľmi logické, ak by Samsung do svojich vlajkových lodí vložil svoj 108 MPx snímač, ktorý sa nachádza aj v Xiaomi Mi Note 10. Ďalším snímačom by mal byť teleobjektív s 5-násobným optickým priblížením. Novinky by mali byť tiež schopné nahrávať video v 8K.

Srdcom zariadení budú už tradične dva rôzne procesory v závislosti od trhu. Jedným by mal byť Snapdragon 865 a druhým Exynos 990. O obrovský výkon sa však pri týchto smartfónoch obávať nemusíme. Predstavenie noviniek sa zatiaľ odhaduje na 18. februára 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom