Prvý štvrťrok sa pre Huawei v posledných rokoch niesol v podaní predstavenia vlajkových lodí P série. Inak tomu nebude ani tento rok, keď sa koncom marca v Paríži predstavia modely P40 a P40 Pro.

Portál Gizchina najnovšie priniesol zaujímavé informácie priamo od generálneho riaditeľa Richarda Yu. Ten počas tlačovej konferencie pre francúzsky portál FrAndroid potvrdil, že očakávané vlajkové lode Huawei P40 a P40 Pro budú predstavené koncom marca 2020 v Paríži.

Čaká nás nový dizajn, lepší výkon a opäť vysoká kvalita fotografií

Zároveň oznámil, že presný dátum predstavenia ešte nebol stanovený. Na druhej strane ale prisľúbil, že novinky prídu s dizajnom, ktorý sme „ešte nevideli“. Samozrejme môžeme očakávať vysokú kvalitu fotografií, ktorá bude oproti predchádzajúcim modelom opäť vylepšená. Samotné vylepšenia sa podľa CEO Huawei dotknú aj výkonu a umelej inteligencie.

Čo je ale zaujímavejšie, Richard Yu sľubuje, že smartfóny budú distribuované prostredníctvom všetkých konvenčných distribučných kanálov, vrátane operátorov a predajcov. Tvrdí tiež, že smartfóny prídu s predinštalovaným Androidom 10 a nadstavbou EMUI 10. Výroky giganta ohľadom neskoršieho príchodu systému HarmonyOS do smartfónov sa teda naplnili.

Google služby podľa očakávaní modely P40 a P40 Pro neprinesú

Portál GSM Arena ale navyše dodáva, že operačný systém Android 10 s nadstavbou EMUI 10 poskytnú služby Huawei Mobile Services. To v praxi znamená, že smartfóny skutočne dorazia bez Google služieb, ktorých aplikácie nahradia alternatívy od Huawei.

Presvedčiť používateľov mimo Čínu, aby začali tieto alternatívy používať, však nebude ľahké. Gigant mal oproti modelom Mate 30 viac času na zdokonalenie týchto alternatív. V najbližších mesiacoch sa teda dozvieme, ako sa Huawei dokáže s danou situáciou popasovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP